Lapkričio 15–gruodžio 6 d.
„World Press Photo“ – „Cyber city“, Vilniuje. Aplankykite po pasaulį keliaujančią „World Press Photo“ parodą, kurioje pristatomi geriausi 67-ojo kasmetinio konkurso fotografijos darbai, pasakojantys mums visiems svarbiausias istorijas. Parodoje eksponuojami išskirtiniai, labiausiai reikšmingi praėjusių metų fotožurnalistikos ir dokumentinės fotografijos kūriniai.
Lapkričio 25–28 d.
Atviros Algio Mickūno paskaitos – „Vilnius Tech“ Kūrybinių industrijų fakultete, Vilniuje. Algis Mickūnas – dešimčių JAV ir kitose šalyse išleistų knygų autorius, Bogotos universiteto, VILNIUS TECH, KU, VU, MRU universitetų garbės daktaras, LMA narys. Jis yra garsiausias XX a. antrosios pusės lietuvių kilmės filosofas.
Lapkričio 26 d.
Spektaklis „Auksinis drakonas“ – Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklio personažai – to paties daugiabučio, kurio pirmame aukšte įsikūręs kinų greito maisto restoranas, gyventojai. Juos sieja ne tik bendra laiptinė ir priklausomybė nuo kinų maisto, bet ir bendra paslaptis – dviejų nelegalių migrantų iš Kinijos, brolio ir sesers, mirtis. Paaiškėja, kad visuomenėje jų kaip asmenų tiesiog nėra – joks dokumentas nepatvirtina jų buvimo: „Nėra dokumento – nėra žmogaus“.
Lapkričio 27 d.
Ekskursija parodoje „Bestiariumas“ – VDA parodų salėje „Titanike“, Vilniuje. Organizatoriai kviečia į nemokamą ekskursiją po Laisvydės Šalčiūtės parodą „Bestiariumas“, kurią praves pati parodos autorė Laisvydė Šalčiūtė kartu su šios parodos kuratore Laima Kreivyte.
Lapkričio 28 d.
Spektaklio „Savižudybės anatomija“ premjera – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. Uršulės Bartoševičiūtės spektaklyje pagal Alice Birch „Savižudybės anatomija“ susipina vienos giminės trijų kartų moterų istorijos: analizuojami močiutės, dukros ir anūkės gyvenimai ir likimai, fiksuojant kertinius, chrestomatinius ir savitus moters gyvenimo įvykius. Tiriamos temos, susijusios su šeimyninių ir romantinių draugysčių mezgimu, kartose atsikartojančių modelių ir santykių mechanizmais, netektimis, moterims primestais visuomenės lūkesčiais, savižudybės anatomija ir nuodėmės analize.
Lapkričio 29 d.
Vilniaus Kalėdų eglės įžiebimas – Katedros aikštėje, Vilniuje. Šventinio eglutės įžiebimo koncerte apie savąsias Kalėdų tradicijas pasakos Evgenya Redko, Vaidas Baumila, Monika Liu ir daugybė kitų atlikėjų.
Operų triptikas: Skraistė, Sesuo Andželika, Džanis Skikis – Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Paskatintas Pietro Mascagni vienaveiksmės operos Cavalleria rusticana sėkmės, Giacomo Puccini apie 1904 m. pradėjo planuoti vienaveiksmių operų ciklą. Įvairios aplinkybės lėmė, kad galutinai jis buvo sukurtas tik po daugiau nei dešimties metų ir tapo paskutiniu paties kompozitoriaus užbaigtu darbu. Skirtingos nuotaikos trijų vienaveiksmių operų, autoriaus sujungtų į triptiką ir jo sumanymu atliekamų per vieną vakarą, premjera įvyko 1918 m. gruodį Niujorke, Metropolitan Opera teatre.
Lapkričio 29 d.–gruodžio 1 d.
Paviljono knygų savaitgalis – „Paviljone“, Vilniuje. „Paviljono“ knygų savaitgalis kasmet suburia nepriklausomus literatūros, meno ir humanitarinių mokslų knygų leidėjus po vienu stogu. Tris dienas trunkantis renginių maratonas – gyvybinga, bet jauki mugė bei knygų pristatymai, pokalbiai ir koncertai.
Gruodžio 1 d.
Ekskursija „Kartą prieš Kalėdas“ – prie paminklo Karaliui Mindaugui, Vilniuje. Keliaudami išpuošto miesto gatvėmis pamatysite ir išgirsite, kaip švęsdavo senieji vilniečiai, kur vykdavo prašmatniausi šventiniai karnavalai, ką krikščioniškų švenčių šurmulyje veikė Vilniaus žydai, sužinosite, kodėl stačiatikiai Kalėdas švenčia vėliau, kada į sostinę atkeliavo pirmoji Kalėdų eglutė, kas pirmasis pradėjo prakartėlių tradiciją, kas ir kodėl sugalvojo Advento vainiką ir, žinoma, užsuksime į tikrų tikriausio Kalėdų senelio vardo bažnyčią Vilniuje.
Koncertas „Planeta orkestras“ – Nacionalinėje filharmonijoje, Vilniuje. Susipažįstantieji su orkestru pamatys, iš ko susidaro orkestrinė faktūra, išgirs, kaip skamba orkestras be vienos ar kitos instrumentų grupės, sužinos, kokios subordinacijos ir etikos laikosi orkestro nariai, kuo pasižymi specifinė muzikantų kalba, kaip muzikantai ploja, kai jų rankos užimtos, ar ką veikia pūtikai per pauzes. Iš arti pamatysite tikrus instrumentus, o smalsiausi ir drąsiausi galės orkestrui padiriguoti! Niekada nevėlu pradėti pažintį su klasikine muzika.