Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Open Gallery“ galerijos atidaryme – nemokami šokio ir teatro performansai

Rugsėjo 8–9 dienomis Vilniuje vyksiančiame muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest“ bus atidaryta unikali meno galerija „Open Gallery“, kuri išdygs industrinėje buvusių gamyklų teritorijoje. Jos metu po atviru dangumi įsikurs ir speciali meno erdvė teatro ir šokio projektams – „Art Stage“. Ši meno pasirodymų erdvė kvies į teatrą ir šokį pažvelgti naujai – neįprastoje, industrinėje aplinkoje.
Šokio teatras „Okarukas“
Šokio teatras „Okarukas“ / Projekto partnerio nuotr.

„Art Stage“ programa bus „Open Gallery“ atidarymo dalis.

Performatyvioje „Art Stage“ erdvėje bus galima išvysti tris įspūdingus projektus. Vienas jų Klaipėdos Apeirono teatro spektaklis „Palikuonis“. Tai režisierės Eglės Kazickaitės darbas apie politinių ir religinių dogmų valdomus žmones ir bandymą išvesti tobulo palikuonio formulę. Performatyvus spektaklis, eksperimentas, žaidžiant detalėmis, veiksmais ir Apeironui būdingais simboliais, atskleis žiūrovams žodžio teatrą pakeitusį minties perdavimą.

Projekto partnerio nuotr./„Ground Zero“ pasirodymas
Projekto partnerio nuotr./„Ground Zero“ pasirodymas

Savo pasirodymu žiūrovus kvies ir šokėjų trijulės pasirodymas „Ground Zero“. Tai militaristinis terminas, reiškiantis „sunaikinti iki pagrindų“. Tačiau Marius Paplauskas, Marius Pinigis ir Andrius Stakelė akcentuoja, kad šokiu scenoje atskleis visuomenėje paplitusį rizikos faktorių „viskas arba nieko“.

M.Paplausko, M.Pinigio ir A.Stakelės įkvėpimo šaltinis – „Rokis“, „Terminatorius“, Briusas Lee, Muhammadas Ali, Michaelas Jacksonas, Jimmas Hedriksas ir daugelis kitų filmų, personažų, muzikos atlikėjų ir aktorių, kuriuos jie atskleis intriguojančiame pasirodyme.

Vienintelis Lietuvoje butō šokio teatras „Okarukas“ pristatys šokio teatro performansą „Hereafter“.

„Hereafter“ performansas-spektaklis abstrakčiai muzikos, judesio ir gestų kalba (naudojantis Lietuvoje mažai žinoma Japiniško šiuolaikinio šokio butō techniką) pasakoja saujelės žmonių istoriją, kurie paslaptingai atsiradę čia ir dabar iš nežinomos ateities. Jie pabunda be jokios atminties: kas jie tokie, kas atsitiko, kodėl jie nieko neprisimena, o svarbiausia – kas bus toliau.Būtent tai jie ir bando išsiaiškinti bei užmegzti tarpusavio santykius.

Šio spektaklio idėjos autorė – Amsterdamo ir Paryžiaus scenoje jau įsitvirtinusi šiuolaikinio meno kūrėja Inga Cholmogorova, žinoma kūrybiniu slapyvardžiu Sakurako. Futuristinio dvelksmo turintį pasirodymą rugsėjį galės išvysti ir vilniečiai.

Projekto partnerio nuotr./Meno galerija „Open Gallery“
Projekto partnerio nuotr./Meno galerija „Open Gallery“

Į „Open Gallery“ atidarymą rugsėjo 8–9 d. kviečiami ne tik teatro ir šokio gerbėjai, bet ir šviesos instaliacijoms, gatvės menui neabejingi lankytojai. Netradicinėje „Open Gallery“ galerijoje savo darbus pristatys pripažinti Lietuvos bei užsienio kūrėjai ir menininkai iš Lietuvos, Prancūzijos, Švedijos, Austrijos, Didžiosios Britanijos.

„Open Gallery“ atidarymas įvyks muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest“ metu. Daugiau informacijos – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos