Atrinktose nuotraukose įamžintos ne tik gerai žinomos, bet ir neatpažįstamai iki šių dienų pasikeitusios Kauno vietos. Anų dienų ir šiandieninės fotografijos derintos pagal vaizdus, nuotaikas, emocijas, siekiant parodyti, kaip miesto veidą keičia laiko tėkmė. Tačiau tai ne vienintelis parodos tikslas.
Parodos lankytojai gali pamatyti ir pirmąsias spalvotąsias Lietuvos fotografijas, kurios buvo sukurtos tarpukariu ir karo metais. Tokių fotografijų yra išlikę labai nedaug. Miesto dabartis įamžinta juodai baltose fotografijose.
Parodoje eksponuojami Lietuvos karo aviacijos kapitono, topografo, fotografijos mėgėjo Mečio Brazaičio ir hidrologo, Vytauto Didžiojo bei „Notre Dame“ (JAV) universitetų profesoriaus, vieno iš Lietuvos fotomėgėjų sąjungos steigėjų Stepono Kolupailos darbai. Nuotraukų autorius galima vadinti lietuviškos spalvotosios fotografijos pradininkais.
Iš gausaus kūrybinio šių menininkų palikimo parodai buvo atrinkti 1933–1942 m. užfiksuoti Kauno vaizdai. Jie pasiskolinti iš Atvirosios visuomenės studijos asociacijos pirmininko, dailėtyrininko Valentino Gylio rinkinio. Tuometinio Kauno vaizdus sugretinti su dabartinio miesto gyvenimu parodos organizatoriams padėjo jaunosios kartos fotografas Gintaras Česonis.