Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Pasaulyje pripažintos šiuolaikinio meno parodos pavasarį keliasi po Kauno „Fluxus ministerijos“ stogu

Buvusio batų fabriko „Lituanica“ patalpose įsikūręs menų inkubatorius „Fluxus ministerija“ (Jonavos g. 3, Kaunas) pavasarį Kauno kultūros mylėtojams pristatys net penkias Kauno publikai dar nematytas parodas. Nuo kovo iki liepos „Fluxus ministerijos“ parodų erdvėse bus eksponuojamos pasaulyje žinomų menininkų brolių Jono ir Adolfo Mekų fotografijų parodos, „Fluxus“ judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno paroda bei šiuolaikinių lietuvių fotomenininkų Audronės Vaupšienės ir Audriaus Naujokaičio kūryba.
Broliai Adolfas ir Jonas Mekai.
Broliai Adolfas ir Jonas Mekai. / Kultūrpolio nuotr.

Kovo mėnesį Kauno „Fluxus ministerijoje“ bus eksponuojama Jono Meko fotografijų paroda „Prisiminimai iš Vokietijos“ („Reminiszenzen aus Deutschland“). Fotografijose užfiksuotas Jono Meko ir jo brolio Adolfo Meko Vokietijoje praleistas gyvenimo laikotarpis nuo 1944-ųjų iki 1949-ųjų metų. Fotografijose įamžintos ne tik Vysbadeno ir Kaselio dipukų – žmonių be vietos – gyvenimo kasdienybė ir likimai, bet ir asmeniniai dokumentai, kaip pavyzdžiui, Mainzo universiteto studentų užrašai bei skrajutės, išmestos iš sąjungininkų lėktuvų.

Balandžio mėnesį menų inkubatoriaus parodų erdvę okupuos Adolfo Meko fotografijų paroda „Visa tai ne sapnas: Adolfo Meko gyvenimas ir kūryba“. Lietuvoje mažai žinomo JAV kino atstovo Adolfo Meko (1928-2011) retrospektyvoje lankytojai galės išvysti kadrus iš A.Meko kino filmų, nuotraukas iš asmeninio bei profesinio gyvenimo, kolegų ir studentų atsiminimus apie talentingą meno pasaulio veikėją.

Gegužės mėnesį „Fluxus ministerijoje“ bus eksponuojama lietuvių išeivio „Fluxus“ judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno paroda „Bet kas gali pakeisti meną: Mačiūnas SoHo rajone“.  Apie parodą teigiamai atsiliepė ne tik tarptautinis šiuolaikinio meno žurnalas „Artforum International Magazine“, bet ir profesionalus meno kritikas Holland‘as Cotte‘ris viename įtakingiausių ir populiariausių Amerikos dienraščių „The New York Times“. Pasaulinio dėmesio sulaukusioje parodoje eksponuojama per 170 darbų, tarp kurių judėjimo įkūrėjo Jurgio Mačiūno ankstyvoji kūryba, autoportretai, grafikai ir planai menininkų būstui žymiajame SoHo rajone, taip pat įvairūs „Fluxus“ manifestai, interviu, filmai ir dokumentai. Parodoje naujai pateikiama Niujorko istorijos dalis ir šiuolaikinio meno istorija.

Gegužę „Fluxus ministerijoje“ lankytojai taip pat galės aplankyti foto ir video menininkės Audronės Vaupšienės parodą „Trys istorijos“. Parodoje autorė pateikia tris pasakojimus apie besikeičiančią lietuvišką socialinę tapatybę ir autorės santykį su atmintimi bei jos vaizdavimu. Paroda susideda iš trijų dalių - „Instrukcija“, „Be pavadinimo“ ir „Ekshumacija“, kuriose nagrinėjamas sudėtingas atminties ir troškimų vaizdavimas bei jų nevienareikšmė sąveika su asmenine ir kolektyvine atmintimi.

Vasaros pradžią „Fluxus ministerijoje“ vainikuos lietuvių fotomenininko Audriaus Naujokaičio fotografijų paroda „Orvidų sodyba". Birželio mėnesį eksponuojamą parodą 2011 metais A.Naujokaitis kartu su Jonu Meku pristatė Londono Serpentino galerijos rengiamame menininkų maratone. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos