Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Penki architektų darbai keliauja į „Mies van der Rohe“ apdovanojimų konkursą

Lietuvos architektų sąjunga atrinko 5 Lietuvos architektų 2011–2012 metais sukurtus ir realizuotus projektus, kurie bus teikiami Europos architektūros „Mies van de Rohe“ prizo 2013 metų konkursui.
Pretendentas į „Mies van Rohe" apdovanojimų parodą
Pretendentas į „Mies van Rohe" apdovanojimų parodą / Organizatorių archyvo nuotr.

Vienas iš šių projektų yra Vilniuje įrengtas Kūrybos-bendruomenės centras Pilaitėje „BeePart„ (2011 m.), kurio architektas Simonas Liuga, pastato bendraautorius, „Beepart“ (liet. „būk dalimi“, „bičių menas“ arba „talka“) koncepcijos autorius Andrius Ciplijauskas.

„Labai tuo džiaugiamės ir didžiuojamės, kad esame pamatyti ir įvertinti. Mūsų projektas pasižymi originalumu, nepaprastu paprastumu, ekologiškumu. Sprendimai skatina žmones susimąstyti apie kitokią, aplinką tausojančią gyvenseną, taip pat čia galima viską pačiupinėti, apžiūrėti iš labai arti ir pasisemti idėj“, – sako A. Ciplijauskas.

Tai eksperimentinis, ekologiškas pastatas, skirtas aktyvinti kultūrinį gyvenimą viename iš Vilniaus miegamųjų rajonų. Statinys įrengtas iš nebenaudojamų jūrinių konteinerių, apšiltintas šiaudais, stogas apželdintas žole, per kurią surenkamas ietaus vanduo dirbtuvių reikmėms, taip pat yra kompostinis tualetas,  planuojama įrengti deginantį tualetą.

Per dvejus metus suprojektuotas pastatas išsiskiria savo netipišku dizainu, kitokia erdvės pajauta bei inovatyviais, ekologiškais sprendimais.

Tai savotiškas ekspozicinis namas, kur galima pamatyti  daug sprendimų, skatinančių žmones susimąstyti apie kitokią, aplinką tausojančią, gyvenseną. Iš modulių surinktas pastatas yra visiškai nepriklausomas (išskyrus elektros tiekimą) nuo miesto infrastruktūros.

Kiti dalyvaujantys konkurse projektai: Vilniaus universiteto biblioteka (2012 m. „Paleko ARCH studija„),  Vilniaus miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatas (2012 m. „L&G projektai“), Kauno universalioji arena (2011 m. „E.Miliūno studija„ kartu su A .Bubliu), Kėdainių krematoriumas (2011 m. „G.Natkevičius ir partneriai“).

Nuo 2001 metų vykstantis prestižinis konkursas pristato ir išryškina naujus Europos architektūros pasiekimus, kurie propaguoja gyvenimo ir aplinkos kokybę, prisideda prie Europos ekonomikos ir kultūros kūrimo. Taip pat konkursas skatina plėsti Europos sąjungoje dirbančiųjų profesinius ryšius,  taip pat jaunų talentingų architektų įsitvirtinimą tarptautinėje scenoje.

Konkurso metu bus skiriami du apdovanojimai, į kuriuos gali pretenduoti bet kokios paskirties ir apimties pastatas.

Vertinimo kriterijai: idėjos autentiškumas ir meistriškumas, originalumas, inovatyvumas, aukštos kokybės, tvarūs konstrukciniai sprendiniai ir jų kokybiškas įgyvendinimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų