Artėjant Charleso Gounod operos „Faustas“ premjerai, kuri Vilniaus teatro arenoje įvyks jau kovo 20 dieną, jos režisierius Artūras Areima kartu su solistais atsidavė į psichiatrų rankas.
„Mane kamuoja įkyrios mintys, kad esu Faustas. Dažnai jaučiu, kad mano knygų lentynos vis byra, esu netoli psichiatrijos ligoninės, bet kol kas dar apsimetinėju daktaru ir solistams teigiu, kad jie, o ne aš, serga, – be šypsenos veide savo būklę pristatė režisierius. – Gali skaityti kiek nori, vaidinti protingą, domėtis viskuo, bet vis tiek supranti, kad tavo likimas – atsidurti beprotnamyje. Todėl dabar stengiuosi visą pasaulį paversti beprotnamiu, kad vėliau nesijausčiau toks vienišas. Tikiuosi, kad po premjeros dar daugiau žmonių apsivilks chalatą.“
Režisierius – Artūras Areima |
Valentino vaidmenį operoje atliksiantis baritonas ir „Baltijos kamerinio operos teatro“ įkūrėjas Jonas Sakalauskas prisipažino, kad visi kūrėjai svajoja pristatyti visai kitokią „Fausto“ versiją.
„Parodysime, kad kartais mums nelabai reikia moterų scenoje – mes visi dainuojame įvairioje amplitudėje, „paimame“ visokio aukščio natas. Todėl žiūrovams įrodysime, kad visuomenei kartais užtenka tik vyrų ir grįšime į Renesansą, kada visas operų partijas – tiek vyrų, tiek moterų, tiek gyvūnų – atlikdavo vyrai“, – tikino J.Sakalauskas.
Visų į psichoterapijos seansą susirinkusiųjų žvilgsniai nukrypo į unikalaus balso – sopranino – savininką Viktorą Gerasimovą, kuris operoje „Faustas“ taps Margarita.
Anot solistų, kuo dažniau V.Gerasimovas jaučiasi Margarita, tuo labiau blogėja Faustą įkūnijančio tenoro Tomo Pavilionio būklė. Gydytojo psichiatro M.Marcinkevičiaus teigimu, kad neprasidėtų priepuolis, jam geriau nekalbėti – todėl solistas neišlipdamas iš lovos tik atliko trumpą Fausto partiją, akompanuojamą pianistės Marijos Stručkovos.
„Jaučiuosi nei ten, nei čia – toks „ono“. Kartais jaučiuosi Viktoras, o kartais atrodo, kad esu Margarita. Štai ir dabar jaučiuosi Margarita“, – sėdėdamas psichiatrijos klinikoje, esančioje Vasaros gatvėje, santūriai mintimis dalijosi dainininkas.
Ligoninės direktorius, gydytojas psichiatras - Martynas Marcinkevičius |
Tuo tarpu Mefistofelį kuriantis bosas Raimundas Juzuitis buvo kalbus.
„Aš labai jaunas ir labai gražus, todėl man kartais atrodo, kad visi jie man pavydi ir nori atimti iš manęs šį vaidmenį. Todėl bandysiu jiems visiems atkeršyti“, – šyptelėjo solistas.
Ne geriau jautėsi ir baritonas Vytautas Vepštas ruošiantis Vagnerio vaidmenį: „Labai jaudinuosi prieš premjerą ir vis galvoju – ar tai tikrovė, ar mano fantazijos vaisius.“
Zybelis - Algirdas Bagdonavičius (kontratenoras) |
Nepaisant to, psichiatro M.Marcinkevičiaus teigimu, visų solistų būklė gerėja ir jaučiamas progresas, kurį žiūrovai galės pamatyti jau kovo 20 dieną Teatro arenoje.
„Kuo arčiau genialumo, tuo arčiau beprotybės. Kaip žinote, labai daug menininkų baigia savo gyvenimą tokiose įstaigose, tačiau vis tiek kiekvieno menininko siekiamybė turėtų būti genialumas“, – konstatavo Psichikos sveikatos centro direktorius, puikiai vaidinantis save operos „Faustas“ pristatymo akcijoje.