„Nėra Vyčio Kaune. Yra „Laisvės karys“, – ketvirtadienį Žinių radijui tvirtino meras, pridūręs, kad jam Vytis labai patinka, tad jis esą gerai žino, kas jis yra.
„Vytis nėra karys, kuris po visų kovų [ant] piestu pasistojusio žirgo, [laikydamas] skydą į šoną, kalaviją iškėlęs sveikina tautą ir džiaugiasi pergalėmis. Ne. Vytis yra tas karys, kuris veja priešą, jau išvytą. Jau apginta šalis, priešas jau pralaimėjęs ir jis dabar gailisi, kad prieš kurį laiką peržengė ribas. Ir Vytis yra toks, kuris niekada kitaip neatrodo. Man nepatinka, kad Vytis yra pakeistas į kažką kita ir dar vadinamas Vyčiu“, – dėstė R.Šimašius.
Didele klaida jis vadintų sprendimą, jeigu minėta skulptūra būtų pastatyta Vilniaus Lukiškių aikštėje: „Aš tikrai manau, kad būtų buvusi didelė klaida, jeigu ji būtų atsidūrusi Lukiškių aikštėje. Tai, kad atsidūrė ten (Kaune – 15min), – ačiū Dievui, kad kauniečiams tinka, Kaunui tinka, manau tai – pliusas.“
Ukrainoje už 472 tūkst. eurų išlieta skulptūra „Laisvės karys“ Kauno pilies kieme buvo atidengta ketvirtadienį. Jos statybą inicijavo „Vyčio paramos fondas“.
Diskusijos dėl Vyčio skulptūros Kaune prasidėjo po to, kai fondas pralaimėjo konkursą dėl galimybės statyti memorialą laisvės kovotojams Lukiškių aikštėje. Čia iki šių metų gruodžio 1-osios turėtų būti įgyvendintas skulptoriaus Andriaus Labašausko mišką ir kalvą primenantis projektas „Laisvės kalva“. Pernai lapkritį jis pripažintas geriausiu iš penkių finaliniame etape atrinktų idėjų.
Tiesa, šiuo metu Vyriausybėje yra įstrigęs A.Labašausko projekto finansavimo klausimas, jį svarsto spręsti Vilniaus miesto savivaldybė. Apie tai daugiau – čia.
TAIP PAT SKAITYKITE: Tūkstantinė minia pasitiko „Laisvės karį“: prie Kauno pilies atidengta Vyčio skulptūra