Tapybos darbą paskolinusi Tretjakovo galerija Maskvoje nesutiko atsiimti kaltinimų A.Vasiljevui, nepaisant to, kad jis išgyveno žiaurias traumas: yra Afganistano ir Čečėnijos karo veteranas, jo žmona žuvo, o sūnus buvo nužudytas, teigiama publikacijoje.
Šio mėnesio pradžioje laiške sargo advokatui Aleksejui Bušmakovui galerijos direktorė Zelfira Tregulova rašė, kad, „atsižvelgiant į baudžiamosios bylos aplinkybes, paveikslui „Trys figūros“ padarytą žalą“ ir „didelį visuomenės dėmesį, susijusį su šiuo incidentu“, muziejus svarstė galimybę užbaigti bylą „susitaikymu“, tačiau galiausiai nusprendė, kad „nemano, jog galima kreiptis į teisėją“.
Rugpjūčio 19 d. teismo posėdyje A.Bušmakovas sakė, kad Vasiljevas prašė atleidimo, o draudimas padengė dalį žalos (4100 Eur), pranešė vienas Jekaterinburgo leidinys.
„The Art Newspaper“ rašo: „Kaip ir dauguma dalykų dabartinėje Rusijoje, ši byla įgavo politinį atspalvį. Jelcino centrą jau ne vienus metus puola rusų nacionalistas, „Oskaru“ apdovanotas kino režisierius Nikita Michalkovas, kuris teigia, kad centras yra antirusiško, provakarietiško liberalizmo bastionas ir turėtų būti uždarytas. Amerikietiško stiliaus prezidentinis centras ir prie jo veikiantis meno muziejus, kuriame buvo rodomas Leporskajos paveikslas, buvo įkurtas 2015 m., siekiant įamžinti Boriso Jelcino, pirmojo posovietinio Rusijos prezidento, kuris savo politinę karjerą pradėjo Jekaterinburge, atminimą. Jis mirė 2007 m., savo įpėdiniu pasirinkęs Vladimirą Putiną.“