Ši idėja į kūrybines dirbtuves pasikviesti žymų menininką kilo kostiumo dizaino katedros vedėjai Jolantai Vazalinskienei. Vedėja akademijos bendradarbiavimą su menininku pavadino „gaiviu gūsiu, padedančiu atsirasti naujiems impulsams“.
„Anksčiau aš S.Eidrigevičiui esu dariusi garbės daktaro togą ir mes taip susidraugavome. Sužinojusi, kad jis kuria kostiumus kino filmams, pasiūliau jam atvykti į akademiją ir pravesti kūrybines dirbtuves. Jis domisi įvairiais menais, menų sinteze, todėl mums buvo labai reikalingas truputį praplėsti akiračiui, kitaip pažiūrėti į kostiumo meną“, – apie idėjos atsiradimą pasakojo J.Vazalinskienė.
Vidmina Stasiulytė |
Pagal pirminį S.Eidrigevičiaus sumanymą penktadienį studentai turėjo pristatyti savo užbaigtus darbus: vakarėjant, podiumu skambant „Requiem“ stiliaus muzikai turėjo žengti gedulo drabužiais vilkinčios manekenės. Tačiau laiko stygius šiuos planus turėjo atidėti.
Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo 30 studentų, kurie kūrė gedulo drabužius bei japoniško stiliaus skraistes. Pabaigti savo kūrinius studentai planuoja pirmadienį vakare, kada ir bus pristatyta ekspozicija visuomenei. Paroda veiks visą savaitę.
96 popierinių lėktuvėlių instaliaciją sukūrė studentė Vidmina Stasiulytė. Studentė juos sujungė juoda juosta, išrašyta žuvusiųjų vardais. Planuojama, kad ši lėktuvų juosta turėtų susijungti su kostiumu ir tapti jo svarbiausia detale.
Stasys Eidrigevičius prie savo piešinio |
„Šie lėktuvėliai skirti visiems 96 žuvusiems žmonėms, kiekvienam išlanksčiau po lėktuvėlį. Tai – savotiškas ritualas“, – teigė studentė V.Stasiulytė.
S.Eidrigevičiaus apsilankymo VDA proga buvo nuspręsta paprašyti menininko palikti savo pėdsaką akademijoje. Dailininkas nusprendė pastele sukurti piešinį ant vienos iš dizaino galerijos sienų.
„Šio kūrinio idėja – žmogus nuogas tarp medžiagos gabalų. Kaip tik pritaikyta šitai katedrai“, – tikino S.Eidrigevičius, savo piešinyje užfiksavęs kūrybinio proceso pradžią.