„Po atostogų į miestus grįžtantys gyventojai, taip pat atvykstantys svečiai kviečiami pasinaudoti galimybe nemokamai apžiūrėti muziejų eksponatus, susipažinti su atnaujintomis ekspozicijomis“, – rašoma pranešime.
Ministerijos teigimu, labiausiai šią vasarą atsinaujino Maironio lietuvių literatūros muziejus, minintis įkūrimo 85-metį.
Muziejus lankytojams siūlo naują lietuvių literatūros istorijos ekspoziciją „Literatūra keičia“, kurioje pristatomi eksponatai nuo XVI amžiaus iki šių dienų.
Naujosios nuolatinės ekspozicijos tikslas – supažindinant su mūsų literatūros klasikais, jų kūriniais, darbais, nustebinti lankytojus, įkvėpti, sukelti pasididžiavimo savo kūrėjais ir tauta jausmą. Tam pasitelkiami ne tik įdomūs, originalūs eksponatai, tekstai, bet ir šiuolaikinės technologijos, padedančios paveikiai pasakoti istorijas, kurti patirtis.
„Muziejus, atlikdamas savo pagrindines funkcijas, visada turi išlikti ir ta įstaiga, kuri geba greitai prisitaikyti prie iššūkių, nuolat keičiasi ir žadina lankytojų smalsumą vertingais eksponatais, prasminga edukacija, intelektualiomis pramogomis. Siekiant minėtų tikslų lietuvių literatūra yra itin dėkinga sritis. Stengiamės ne tik išgryninti ir patraukliai pateikti turinį, bet ir ugdyti muziejaus svečią, kad jis pats išmoktų atkreipti dėmesį bei atsirinktų tai, kas jam įdomu ir svarbu. Lankytojas mažų mažiausiai turi išsinešti gerą emociją ir norą sugrįžti vėl“, – sakė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Deimantė Cibulskienė.
Išsamesnę informaciją apie nemokamą lankymą, nuolatines ekspozicijas, muziejų darbo laiką ir kita galima rasti muziejų interneto svetainėse.
Lankantis muziejuose galimybių pasas nėra būtinas, tačiau reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis kitų saugumo reikalavimų.
Kultūros ministerijai pavaldūs nacionaliniai muziejai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. Respublikiniai: Kauno IX forto muziejus, Lietuvos aviacijos muziejus, Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Trakų istorijos muziejus, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“.