Jos metu buvo įvertinta ir geriausia kultūrinė edukacija bei paskirtos stipendijos jauniesiems menininkams.
Šventinį koncertą atidarė Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ kvintetas Merle Travis kūriniu „Sixteen tons“. Po šios skambios pradžios sveikinimo žodį tarė Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė, kuri pasidžiaugė menininkais, kūrėjais, visuomenininkais, kultūros puoselėtojais bei miesto kultūros įstaigų darbuotojais.
Dėkojo už sukurtą Šiaulių miesto kultūrinį veidą, įgyvendintus kūrybinius sumanymus, rodomą iniciatyvą ir pagalbą Ukrainos meno atstovams pilietinėse ir paramos akcijose. „Nuolatos tikime ir pasitikime jumis, nes be jūsų miestas neturėtų kultūros gyvenimo, neturėtų miesto veido“, – šiais žodžiais sveikinimo kalbą baigė Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.
Ji kartu su Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Antanu Bartuliu paskelbė 2023 metų jaunojo menininko stipendininkus, kuriais tapo: videografė Augustė Tomkutė, 3D animatorius Benas Teišerskis, fotomenininkas Edvardas Tamošiūnas ir akordeonininkas Jonas Vozbutas.
Skambant Šiaulių pučiamųjų orkestro saksafonininkų kvintetui į sceną buvo pakviesta Šiaulių dailės galerijos direktorė Ernesta Šimkienė, kuri paskelbė 2022 metų geriausią kultūrinės edukacijos projektą – VšĮ „Neatšaukti atidarymai“ virtuali platforma „Neatšaukti atidarymai / Not canceled opening“.
„Labai džiugu, jog žmogus sukūrė erdvę galybei kūrėjų, kurie išties gavo demokratišką galimybę rodyti savają kūrybą, kuri mums visiems tapo tarsi terapija ir užuovėja tokiu sudėtingu momentu“, – gražių žodžių negailėjo menininko Vilmanto Dambrausko projektui Šiaulių dailės galerijos direktorė. Keturias Šiaulių miesto kultūros ir meno premijas įteikti į sceną buvo pakviestas Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, kuris pasveikino visus kultūros žmones, laureatus bei stipendininkus, linkėdamas ir toliau puoselėtį meną Šiaulių mieste.
Už kultūrinę, meninę veiklą, jos puoselėjimą ir pasiekimus grafikos dizainerio Mariaus Žalneravičiaus statulėlė „Saulės strėlė“ bei premijos buvo įteiktos šiems laureatams: už tikėjimą muzikos galia ugdant asmenybes ir aukščiausius muzikinės edukacijos rezultatus – muzikos pedagogei Nijolei Prascevičienei, už kūrybinį aktyvumą, meninės raiškos įvairovę ir aukščiausius estetinius standartus – tapytojui Ričardui Garbačiauskui, už tikėjimą klasikinės tapybos galia ir parodinės veiklos entuziazmą – tapytojui Antanui Šeronui, už nuoseklų „Dagilėlio“ reiškinio puoselėjimą tarptautinėje erdvėje ir meilę dainuojančiam jaunimui – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovui ir dirigentui Remigijui Adomaičiui.
Šventinį vakarą vainikavo akordeonininko Martyno Levickio ir kamerinio ansamblio „Mikroorkéstra“ koncertas. Susirinkę klausytojai turėjo galimybę pasimėgauti išskirtine programa, kurioje susipynė lietuviškų šaknų turinti pasaulinio garso muzika ir liaudies muzikos atgarsiai klasikinės muzikos kontekste.
Koncerto metu sulaukta ir malonaus siurprizo – vienoje scenoje pasirodė ir nuotaikingą kūrinį publikai dovanojo du Šiaulių miesto Garbės pilietės, muzikos pedagogės Marytės Markevičienės auklėtiniai – akordeonininkas Martynas Levickis ir jaunojo menininko stipendijos laureatas Jonas Vozbutas. Kviečiame pasigrožėti įteikimų ceremonijos bei koncerto akimirkomis, kurias įamžino Kamilė Mušauskienė.