Simboliškai ceremoniją Franko Andželio kūriniu „Comastor“ pradėjo ankstesniais metais jaunojo menininko stipendiją gavę, Šiaulių miesto garbės pilietės Marytės Markevičienės mokiniai, akordeonininkai Jonas Vozbutas ir Orinta Lukauskaitė. Po šios muzikinės pradžios į sceną lipo Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė ir miesto garbės pilietė, savivaldybės kultūros tarybos pirmininkė Nijolė Prascevičienė, kurios paskelbė 2022 m. jaunojo menininko stipendininkus – akordeonistą Motiejų Dudniką, kanklininką Modestą Ulberkį, grafikę Jolitą Puleikytę ir muzikologę, menotyrininkę Gražiną Montvidaitę.
Kultūros skyriaus vedėja Daina pasidžiaugė, kad po 2 metų pertraukos turi galimybę gyvai susitikti su miesto kultūros ir meno žmonėmis, jaunaisiais menininkais, kurių šypsenų, apkabinimų ir pokalbių itin trūko nelengvu karantino laikotarpiu. „Beklausydama Jono ir Orintos virtuoziškai atliekamo kūrinio, pagalvojau, koks laimingas miestas, kokie laimingi mes, kad mieste yra tiek gabių, gražių žmonių, kurie mokosi, dirba, gyvena ir skelbia žinią apie Šiaulius, apie Lietuvą“, – pasidžiaugė D.Kinčinaitienė.
Jai antrino pedagogė N.Prascevičienė. „Jaunieji menininkai – tai jauni žmonės, perspektyvūs žmonės, kurie jaučia spalvas. Jie groja savo širdimi ir net šiandien yra nuveikę labai daug. Jūsų kelias labai sunkus, bet tik ženkite žingsnį ir kelias Jus atras. Išdrįskite svajoti, svajonės pildosi. Noriu palinkėti didžiausios sėkmės gyvenime. Linkiu, kad kiekvieno Jūsų širdies kertelėje visada būtų Šiaulių miestas, kad visada sugrįžtumėte į mūsų miestą ir būtumėte labai sėkmingi gyvenime“, – sveikindama jaunuosius menininkus linkėjo N.Prascevičienė.
Po „Camerata Solaris“ orkestro kvarteto atlikto kūrinio į sceną buvo pakviestas Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jis paskelbė 2021 m. geriausios kultūrinės edukacijos titulą pelniusį VšĮ „Sielai“ projektą „Jaunimo muzikos festivalis „Šiauliai gyvai 2021“ ir 2021 m. Šiaulių miesto kultūros ir meno premijos laureatus: choreografą Mindaugą Kosaitį ir Šiaulių kultūros centro choreografijos studiją „Aušrelė“, menininkus Aldoną ir Antaną Visockus, menotyrininką Virginijų Kinčinaitį ir rašytoją Rimantą Kmitą. Visi laureatai buvo apdovanoti ne tik piniginėmis premijomis, diplomais, bet ir specialiai Šiaulių miesto kultūros ir meno premijoms sukurtais grafikos dizainerio Mariaus Žalneravičiaus prizais „Saulės strėlė“.
Iš Šiaulių kilęs M.Žalneravičius pasidžiaugė, kad Šiauliai turi saulės miesto titulą, kuris miestą įpareigoja šviesti. Tai simbolizuoja ir prizas, kurį gavo laureatai. Jis „apie saulės miestą, apie saulės strėlę, kurią kiekvienas menininkas, kiekvienas kūrybininkas iššauna į mūsų širdis, kad jos užsidegtų, pakeltų nuo buities, nuo pramonės ir visų dalykų, kurie tokie pilki“, – savo mintimis dalijosi M.Žalneravičius.
Miesto meras A.Visockas taip pat pasidžiaugė meno ir kultūros žmonių nešama idėja ir misija: „Meno žmogus yra tikras žmogus. Nemeluojantis, sugebantis per įvairias formas sudominti kitus žmones humaniškumu ir patraukti dėmesį į tas vertybes, kurias mes vertiname per klausimą „kaip“, „kodėl“, o ne „kiek.“
Po iškilmingos ceremonijos susirinkę svečiai turėjo galimybę pasimėgauti Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus) ir Šeiko šokio teatro (meno vadovė Agnija Šeiko) šiuolaikinės muzikos ir šokio koliažu „Esamasis laikas“. Jame atsiskleidė penkių kompozitorių ir penkių choreografų laiko patirtys santykyje su dabartimi. Koliažą sudarė aktualiausi šiuolaikinės muzikos ir šokio lietuvių kūrėjų darbai.