Vokietijai atstovauja grupės Meta nariai: Renate Wiedemann, Katharina Bach, Karl Menzen, Susanne Ruoff, Tatjana Schuelke, Ona Tav. Lietuvai atstovauja skulptoriai iš Vilniaus: Kazys Venclovas, Gediminas Piekuras, Rytas Jonas Belevičius, Marius Zavadskis, Mindaugas Junčys, Arvydas Ališanka.
2012 metų Guandu gamtos parke, Taipėjuje, vykusiame simpoziume, kuriame dalyvavo Susanne Ruoff ir Arvydas Ališanka, kilo mintis surengti grupės META iš Berlyno ir šešių skulptorių iš Vilniaus bendrą parodą.
Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) skulptūros sekcija, bendradarbiaudama su Berlyno nepriklausoma šešių šiuolaikinių vizualių menų dailininkų iniciatyvine grupe META, 2013 metais rengia bendrą projektą, pristatantį dviejų valstybių meną vienoje erdvėje.
LDS skulptorių sekcija ir Berlyno grupė META inicijuoja kontaktus su kitų šalių menininkais. LDS skulptūros sekcija kartu su Šv.Jono gatvės galerija jau dalyvavo bendrame Lietuvos ir Austrijos jaunųjų menininkų projekte. META grupė pastaraisiais metais realizavo pasikeitimo projektus su dailininkais iš Malmės, Paryžiaus ir Budapešto.
2013 metų projekte Lietuvos ir Vokietijos menininkų grupės susitinka kartu formuoti ir realizuoti bendras jungtines parodas savo šalyse – Vilniuje ir Berlyne.
„Susitikimo tikslas – sukurti dialogą tarp dviejų kultūrinių bendruomenių. Kiekvienas dailininkas dalyvauja šioje parodoje su savitu požiūriu į skulptūrinę plastiką. Tai vizuali diskusija. Pozicijų tarpusavio kalbėjimas, galerijos erdvių ir skirtingų menininkų darbų kontekstas sukuria naujas idėjas. Sukuriant skulptūrines abstrakcijas, instaliacijas, kurios praplečia žiūrovo suvokimo ribas apie paprastus ir slėpiningus žmogaus proto pėdsakus, skulptoriai ir vizualių menų dailininkai įdarbina skirtingas medžiagas – granitą, marmurą, bronzą, medį, geležį, nerūdijantį plieną, organinį stiklą, – sako skulptorius Arvydas Ališanka. – Kalbamės globalios kultūros terminais, nors esame iš skirtingų parapijų. Tai kartu ir plastinė edukacija. Mes kartu su skirtingų kultūrinių įtakų, interesų menininkais vienoje erdvėje. Mums svarbi ir originalios vietos idėja. Galvojame apie žiūrovo kelią po galeriją. Svarbus ir objekto aktualumas specifinėje vietoje. Tai nėra tik skirtingos formos erdvėje, mes kalbame apie patyrimą, tikėjimą, neįprastos, paslaptingos vietos jausmą. Tai ne tik specifinis ryšys tarp objektų, bet ir specifinis ryšys tarp žiūrovo, jo kūno mastelio ir objekto.“