Dažniausiai R. Inčirausko tapybos darbuose vaizduojamas objektas – paukštis, nuolat keisdamas formos ir spalvos derinius, užkariauja visą paveikslo erdvę ir virsta ženklu, simboliu. Šįkart, projekte „21 asociacija“, paukščius matysime kitokiame, nebe „paukštiškame“ kontekste, o lyginamus su senovinėmis religinės tematikos tapybos darbų reprodukcijomis.
Anot menotyrininkės Algimantos Dargienės, - Romualdo Inčirausko tapybos darbų paroda „ 21 asociacija“ – tai autoriaus bandymas neįprastu eksponavimo principu, perteikti intuityviai suvoktą kūrybinę patirtį. Ieškant ir atrandant savo tapybos darbų kompozicijos elementus, “vaizdų atmintis“ senųjų meistrų kūrinių fragmentuose . 21 tapybos drobė ir 21 senovės meno kūrinių reprodukcija – provokatyvus ir interaktyvus būdas pristatyti savo kūrybą, motyvuotai pateisinti kūrinių plastiką, „legalizuoti pasąmonę“.
Romualdas Inčirauskas (g. 1950) – skulptorius, medalininkas, tapytojas. Baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, metalo plastiką Estijos dailės institute. Nuo 1979 m. dėsto Vilniaus dailės akademijos Telšių dailės fakultete. Nuo 1998 m. - docentas, nuo 2010 m. – profesorius.Aktyviai dalyvauja parodose. Jo darbų yra įsigiję Lietuvos ir užsienio muziejai (vienas iš jų – Britų muziejus), privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Suomijoje, Japonijoje, Izraelyje, JAV ir kitur.
Parodą pristatys menotyrininkė Algimanta Dargienė.