Statyti miuziklą buvo mokyklos direktoriaus Stephane'o Ruzo ir moksleivių idėja, kuria užsikrėtė visa mokyklos bendruomenė. Darbai ir atrankos į miuziklą, kuriame veikia net 20 personažų, prasidėjo dar praėjusių metų rugsėjį. Vaikai labai entuziastingai pritarė šiai idėjai. Buvo surinkta šiek tiek didesnė norinčių vaidinti ir dainuoti grupė, bet, kai paaiškėjo, kad repeticijoms ir kitiems pasiruošimo darbams teks aukoti savaitgalius ir popietes po pamokų, kai kurie atsisakė.
Visgi tie, kurie pasiryžo dalyvauti iki galo, šiandien gali didžiuotis. Valandos trukmės spektaklis su dainomis, šokiais, originaliais kostiumais, dekoracijomis ir specialiaisiais efektais, kurtais pačių moksleivių, tris kartus klube „Legendos“ sulaukė pilnos salės žiūrovų, kurie negailėjo ovacijų, juokėsi iš nuskambėjusių sąmojų ir nuoširdžiai įvertino moksleivių ir miuziklą stačiusių mokytojų – Cari Freer, Jūratės Kaikarienės ir Yael Kurganoff – septynių mėnesių sunkų triūsą.
Tiesa, amerikietiškas miuziklas Vilniuje suskambėjo ir atrodė gan lietuviškai. Štai Pelenė ir pamotė su seserimis apsirėdžiusios stilizuotais lietuvaičių tautiniais rūbais, brolių Grimmų giria, į kurią eina Raudonkepuraitė, primena lietuvišką ąžuolyną. O Auksaplaukės bokštas yra milžiniško grybo formos, lyg būtų išdygęs Dzūkijos miškų gūdumoje.
Visas dekoracijas padėjo gaminti patys moksleiviai, net scenoje ratukais važinėjančią vištą, dedančią auksinius kiaušinius, pagamino patys AISV žemesnių klasių moksleiviai robotikos būrelyje. Ir nors vaidina įvairiatautė AISV komanda – moksleiviai iš Indijos, Italijos, Kinijos, Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, JAV, Lietuvos ir kitų šalių, – spektaklis lietuviškais motyvais tapo ir simboline dovana Lietuvai, švenčiančiai nepriklausomybės atgavimo 100-metį.
Pagrindinė spektaklio režisierė Cari Freer apie tai, kodėl mokyklos jubiliejaus proga statyti pasirinktas miuziklas, sako, kad tai yra geriausias būdas suburti mokinius, taip pat puiki galimybė tiems, kurie nori pademonstruoti savo sugebėjimus.
„Statant miuziklą, vaikai turi galimybę atsiskleisti, pademonstruoti savo talentus – jie vaidina, dainuoja, šoka, gamina dekoracijas, todėl tai yra puiki motyvacija užklasinei veiklai. Taip pat šis miuziklo statymas liks kaip labai svarbus prisiminimas ir patirtis visam gyvenimui. Visi moksleiviai įdėjo labai daug pastangų, kad spektaklis pavyktų, turėjo susitelkti, paaukoti savaitgalius, vyresnieji tuo pat metu ruošėsi ir egzaminams, tad ši patirtis tapo nemenku iššūkiu, su kuriuo vaikai puikiai susitvarkė ir įgijo dar daugiau pasitikėjimo savimi“, – po spektaklio kalbėjo miuziklo režisierė Cari Freer.
AISV 10 klasės moksleivė Gabrielė Degutytė, miuzikle atlikusi kepėjo žmonos vaidmenį, neslėpė, kad ši patirtis yra neįkainojama.
„Statant miuziklą stengėmės jį padaryti kuo lietuviškesnį, patys gaminome ir piešėme dekoracijas. Aš pati dainuoju „Liepaitėse“, bet buvo vaikų, kurie dainavo pirmą kartą, ir jiems puikiai pavyko.
Aišku, repetuoti savaitgaliais nebuvo lengva, kartą teko iš konferencijos Varšuvoje į repeticiją skubėti po ankstyvo skrydžio, miegojus vos kelias valandas, bet tai nesumažino entuziazmo. Darbas miuzikle mums buvo puiki komandinio susitelkimo patirtis, kai tenka atsikratyti individualizmo ir rūpintis tuo, kad visiems draugams ir scenos partneriams viskas gerai pavyktų“, – kalbėjo Gabrielė, savo ateitį norinti sieti su diplomatiniu darbu ir politika.
AISV 12 klasės moksleivis Kristupas Jucaitis į šią mokyklą atėjo iš M.K.Čiurlionio menų gimnazijos, tad miuziklo statymas jam buvo tikras malonumas.
Kristupui teko komiškas pasipūtusio Princo vaidmuo: „Norėjosi pralinksminti žiūrovus, tad specialiai su režisiere kūrėme šiek tiek šaržuotą princą. Ateityje planuoju studijuoti muzikos ir teatro režisūrą, tad ši patirtis man bus pliusas, renkant darbų aplanką savo stojamiesiems.
Į miuziklą įdėjome daug darbo ir širdies, buvo įdomu dirbti su bendramoksliais tokiame projekte. Mūsų mokykloje mokosi vaikų iš viso pasaulio, tad miuziklas tapo ir kultūrinių bendrumų, ir skirtumų iššūkiu mums visiems. Mokymasis AISV yra ypatingas tuo, kad mūsų nėra daug, visoje mokykloje apie 270 mokinių, tad visi esame kaip šeima, bendraujame tarpusavyje nepaisydami amžiaus skirtumo. Vyresnieji mokiniai ateina skaityti knygų mažiesiems ar net padeda ruošti pamokas“, – mokyklos privalumus vardijo Kristupas Jucaitis.
AISV direktorius Stephane'as Ruzas džiaugiasi, kad idėja statyti miuziklą pasiteisino: „Miuziklas yra labai svarbus mūsų mokyklai, nes jis skatina edukacinę patirtį, įgyjamą dalyvaujant užklasinėje veikloje. Tokia veikla yra viena iš vertybių, palaikanti mūsų mokyklos bendruomenę. Statant ir kuriant miuziklą susitelkė visų amžiaus grupių moksleiviai, o tėvai ir mokytojai padarė viską, kad idėja būtų įgyvendinta. Šiais metai planuojame nemažai renginių, skirtų AISV 25-mečiui paminėti: tarptautinį festivalį, tėvų ir mokytojų iškilmingą pokylį ir kitus renginius, kuriuose atsiskleis mūsų mokyklos misija ir patirtis.
Galime didžiuotis tuo, kad AISV kultūrinis gyvenimas yra įdomus, įvairiapusis ir šiuolaikiškas. Moksleiviai susipažįsta su Amerikos kultūra ir gauna tarptautinį išsilavinimą lietuviškoje aplinkoje. Mūsų mokykla yra tarptautinė, čia gerbiamos visų 28 tautybių moksleivių pažiūros ir kultūros, taip pat ir mus priimančios šalies kultūros įvairovė.“