Trakų kultūros rūmai kviečia į tarptautinį menų festivalį „Trans/misijos Balticum“

Po sunkaus ir ilgo pandeminio laikotarpio Trakų kultūros rūmai vasarą pasitiko naujomis jėgomis ir su begale renginių – nuo profesionalaus teatro spektaklių, žymiausių Lietuvos menininkų parodų pristatymų iki Lietuvos estrados žvaigždžių koncertų. Ir, nors 2020 – Lietuvos kultūros sostinės metai jau praėjo, Trakai lieka „Kultūrų sostine“, o Trakų kultūros rūmai turi ne ką mažiau ambicingų planų rudeniui.
Renginiai Trakuose
Renginiai Trakuose / Trakų kultūros rūmų nuotr.

Kviečiame iš arčiau susipažinti su ateinančiais Trakų kultūros rūmų renginiais ir veiklomis bei kartu prisiminti ryškiausius šios vasaros praėjusius renginius, rašoma pranešime spaudai.

Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“ – net kelios parodos vienu metu

Trakų kultūros rūmų meno galerija „Fojė“ buvo įkurta 2018 m. Per ne pilnus 3 veiklos metus galerijoje ir kitose erdvėse suorganizuotos 37 parodos. Taip pat pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos dailininkų sąjunga ir Vilniaus dailės akademija. Šie bendradarbiavimai suteikia galerijai didesnį viešinimą profesionalių menininkų bendruomenėje, galimybę naudotis Vilniaus dailės akademijos patalpomis Vilniuje, taip pat eksponuoti dar daugiau profesionalių dalinininkų darbų galerijoje.

Galerija taip pat yra užmezgus ryšius su kitomis meno bei kultūros institucijomis Lietuvoje bei užsienyje, tad tokios draugystės lemia intensyvų parodų grafiką ir menininkų norą eksponuoti darbus puikiose erdvėse bei didina galerijos žinomumą. Augant galerijos profesionalumui, numatoma plėtra ne tik į vietinį žiūrovą, bet ir užsienio turistą, planuojamos toliau stiprinti draugystes ir kurti naujas su kitomis institucijomis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Atnaujinus veiklą po karantino, birželio mėnesį vyko net kelios parodos vienu metu – galerijoje „Fojė“ ir Užutrakio dvaro komplekse: Elmos Šturmaitės akvarelių paroda „Naujas Aqua dialogas“ ir Slaptosios piešėjų draugijos piešinių paroda „Figura Methaphisica“, kurioje buvo eksponuojami Arvydo Kašausko, Danieliaus Rusio, Liudos Stankevičienės, Vido Drėgvos, Pauliaus Juškos, Skaistės Verdingytės, Rimvydo Mulevičiaus ir Arturo Aliuko piešiniai.

Liepą žaismingai atidaryta Rimos Blažytės paroda „Rimbla in holydays“, o rugpjūtį – žymaus dailininko Svajūno Armono tapybos paroda „Spalvų gelmėse“.

Dar trys naujos parodos lauks rugsėjį, kai Trakuose vyks Tarptautinis menų festivalis „TRANS/MISIJOS BALTICUM“. Tai Aistės Jurgilaitės tapybos paroda „Realybės fragmentai“ (atidarymas rugsėjo 5 d.) Trakų kultūros rūmų meno galerijoje „Fojė“; Leonidos Tamulytės tapybos paroda „Laikmečių spalvos“ Užutrakio dvare (rugsėjo 7 d.) ir Tarptautinės teatro plakatų bienalės paroda iš Žešuvo Vilniaus dailės akademijos Baltajame koridoriuje (rugsėjo 9 d.).

„Trans/misijos Balticum“ – jau antrą kartą Trakuose

Rugsėjo 5-12 dienomis Trakuose įvyksiantis Tarptautinis menų festivalis „Trans/misijos Balticum“ – jau antras tokio tipo renginys Trakų rajone, globojamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministro Simono Kairio, Seimo narės Editos Rudelienės bei Trakų rajono savivaldybės laikinai einančios mero pareigas Marijos Puč.

Rugsėjo 5-12 dienomis Trakuose įvyksiantis „Trans/misijos Balticum“ dovanos progą išvysti net 22 spektaklius, koncertus ir parodas.

Festivalio tikslas – vystyti kultūrinį bendradarbiavimą bei vykdyti kultūrinius mainus tarp įvairių šalių profesionalių teatrų ir menininkų.

Pasak organizatorių, per 8 festivalio dienas planuojama surengti 22 profesionalaus meno renginius (spektaklius, koncertus, parodų atidarymus), kuriuose pasirodys mažiausiai 200 meninikų bei muzikantų iš Lietuvos bei užsienio šalių – Kosta Rikos, Vengrijos, Lenkijos bei Latvijos.

Programoje dalyvaus Valstybinis Daugpilio teatras, Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatras, Kauno Valstybinis lėlių teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Žešuvo Vandos Semaškovos teatras ir kiti.

Festivalio programoje išvysime ne tik vaikiškus spektaklius, tokius kaip „Čipolinas“ ir „Baldis ir Vivaldis“, bet ir mono spektaklį „(Ne)pažįstama“, kuris yra paremtas vienos žinomiausių XX a. moterų – Marilyn Monroe pasakojimais, spektaklį „Marius Repšys“, kuris kvies žiūrovus iš labai arti pabūti su aktoriumi bei daug užburiančių koncertų – nuo klasikinio kvarteto „Nodum“ koncerto iki vengrų džiazo saksofoniniko Viktoro Totho solinio pasirodymo ar karibų muzikos, kurią atliks specialiai iš Kosta Rikos atvyksiantis dainininkas Fabrizio Walker.

Renginiai vyks įvairiausiose meno erdvėse Trakuose ir Vilniuje, kurio metu žadama sulaukti apie 4000 žiūrovų. Daugiau informacijos apie festivalio renginius rasite Trakų kultūros rūmų internetinėje svetainėje www.trakurumai.lt.

Spektaklis „Šimtmečio moterys“

Vienas ryškiausių šios vasaros teatralinių renginių neabejotinai buvo Lietuvos Nacionalinio dramos teatro aktorių spektaklis „Šimtmečio moterys“, kuris buvo skirtas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui ir pirmosioms Lietuvos feministėms atminti.

Spektaklyje netikėtais rakursais pristatomos dažnai literatūroje gan schematiškai vaizduojamos tokios legendinės moterys, kaip rašytojos Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, Julija Žymantienė-Žemaitė, seserys politikės Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė, aktorė Ona Rymaitė, visuomenininkė, leidėja Felicija Bortkevičienė. Spektaklio kūrėjos išradingai keliauja šių moterų gyvenimo istorijomis, priartina jas prie šiandienos, leidžia šiuolaikinei moteriai geriau suprasti Lietuvos moterų laisvėjimo istoriją.

Renginių ciklas „ETNO TRAKAI 2021“

Prisiminti verta ir birželio 22-25 d. Trakuose, Tiltuose, Aukštadvaryje bei Grendavėje vykusį renginių ciklą „Etno Trakai 2021“, kuris apjungė tradicines Joninių šventes, dovanojo nemokamus koncertus bei kvietė paparčio žiedo ieškoti nuotaikingame interaktyviame Naktiniame Joninių žygyje. Renginių ciklo metu Trakuose šalia kultūros rūmų veikė „Amatų, tautodailės ir kulinarinio paveldo“ mugė ir koncertavo meno mėgėjų kolektyvai iš viso rajono. Renginių ciklą vainikavo užvedantis ir charizmatiškas grupės „Black Biceps“ koncertas.

Koncertas – Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams paminėti ir „Eurovizijos“ atgarsiai

Šiemet Lietuvoje minimi Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metai. Ta proga liepos 4 d. Trakų kultūros rūmai bendradarbiaudami su Totorių kultūros centru organizavo totoriškos muzikos koncertą, kuris buvo skirtas Lietuvos totorių istorijos ir kultūros 700 metų sukakčiai paminėti. Pagrindinę programos dalį sudarė Panevėžio ansamblio „Lakme“ muzikinis pasirodymas, kurį papildė savo dainomis ir šokiais Totorių folkloro ansamblis „Ilsu“ bei Totorių kultūros centro Kūrybinės vasaros mokyklos dalyviai.

R.Grigo, Trakų kultūros rūmų, D.Matvejevo nuotr./Turtinga renginių Trakų kultūros rūmų vasara
R.Grigo, Trakų kultūros rūmų, D.Matvejevo nuotr./Turtinga renginių Trakų kultūros rūmų vasara

„The Roop“ koncertas, festivalis „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“ ir įspūdingas Tautiškos giesmės giedojimas – tai dar keli renginiai, vykę Trakuose liepą.

Liepos 5 d. Apžvalgos aikštelėje priešais Trakų Salos pilį koncertavo šių metų Eurovizijos finalininkai – charizmatiškieji „The Roop“.

R.Grigo, Trakų kultūros rūmų, D.Matvejevo nuotr./Turtinga renginių Trakų kultūros rūmų vasara
R.Grigo, Trakų kultūros rūmų, D.Matvejevo nuotr./Turtinga renginių Trakų kultūros rūmų vasara

Liepos 6-ąją toje pačioje vietoje toliau šurmuliavo daugiametis, jau tradicija tapęs Trakų kultūros rūmų organizuomajas tautinių mažumų festivalis „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“, kuriame pasirodė visos Lietuvos tautinių mažumų kolektyvai. Iškart po festivalio „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“ scenoje apžvalgos aikštelėje prasidėjo TV3 televizijos, Trakų kultūros rūmų ir Trakų rajono savivaldybės organizuojamas Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždžių koncertas, kurį 21 val. vainikavo Nacionalinis Tautiškos giesmės giedojimas, kurią dalyviai giedojo ne tik iš kranto, bet ir būdami laivuose ant vandes. Koncerte pasirodė Ieva Narkutė, Saulius Prūsaitis, „Sisters on Wire“, Saulius Urbonavičius (Samas), X faktoriaus atlikėjai – Titas Benas/Kristina ir daugelis kitų.

Projekto „Turizmo ir kultūros puoselėjimas Trakuose ir Gižycko regione” įgyvendinimas

Trakų kultūros rūmai taip pat aktyviai įgyvendina tarptautinius projektus. Liepos 4 – 6 dienomis buvo įgyvendinta viena iš „Interreg Lietuva – Lenkija“ projekto veiklų – „Tarpkultūrinis festivalis“. Festivalio metu į Trakus atvyko svečiai iš Gižycko seniūnijos, kultūros ir rekreacijos centro „Wilkasy“. Svečiai lankėsi gražiausiose Trakų ir Vilniaus vietose bei dalyvavo edukaciniame 2-jų dalių seminare, kurio metu aptartos abiejų tautų kultūros panašumai ir skirtumai.

Seminare dalyvavo folkloro grupė „Ratilai“ (vad. Darius Mockevičius), kultūros ir rekreacijos centro „Wilkasy“ lektorius Waldemar Albowicz. Seminaro metu buvo vaizdžiai pristatytos „Didžiųjų Ežerų Krašto“ (Mozūrijos ežerai) tradicijos – folkloras bei senoviniai liaudies žaidimai. Festivalį vainikavo lenkų šokių ir dainų kolektyvo „ZPiT Niegocin“ pasirodymas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis