Vaida Genytė: „Klasikos metamorfozėms reikia drąsos“

Lietuvą neseniai apskriejo žinia, kad į naują ir Lietuvoje dar negirdėtą projektą jungiasi du pripažinti šalies muzikai – jausmingo balso dainininkė Vaida Genytė ir smuiko meistras Zbignevas Levickis.
Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis
Vaida Genytė ir Zbignevas Levickis / Organizatorių nuotr.

Koncertus „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ organizuojanti prodiusavimo kompanija „ARTS Libera International“ klausytojus vėl kviečia į klasiką pažvelgti nauju žvilgsniu. Tokia koncertų kryptis organizatoriams jau ne naujiena, tad šį kartą jie kviečia pamatyti, kaip du muzikos meistrai meta iššūkį nusistovėjusiai klasikai ir klausytojams siūlo išgirsti visame pasaulyje žinomus kūrinius naujai.

Panašu, kad muzika taps žodžiais, o žodžiai muzika. Artėjant publikos laukiamiems koncertams, pirmą kartą tokiame amplua save pristatanti dainininkė Vaida Genytė sutiko su skaitytojais pasidalinti įspūdžiais iš repeticijų ir praskleisti projekto paslapties šydą.

– Vaida, Jūs esate žinoma dainininkė ir televizijos laidų vedėja. Kas paskatino Jus ruošti meninę programą ir dalyvauti koncerte „Auksines klasikos ir miuziklų dainos“?

– Iš tiesų, tai pati idėja yra auksinė. Ir aš labai dėkinga likimui, kad toks didis ir gerbiamas muzikantas kaip smuikininkas Zbignevas Levickis, pasikvietė mane į bendrą projektą. Džiaugiuosi, kad jis pasitikėjo manimi, patikėjo mano galimybėmis kartu įgyvendinti šį projektą. Žinoma, man tai labai didelis iššūkis, nes toks projektas man bus pirmas gyvenime. Niekuomet nebuvau pagalvojusi, kad panašioje idėjoje kada gausiu galimybę sudalyvauti. Džiaugiuosi, kad tam ryžausi.

– Intriguojanti programa, nuostabūs, visame pasaulyje žinomi kūriniai pateikiami naujai. Išdainuotus išgirsime klasikos kūrinius, kuriuos esame įpratę girdėti atliekamus tik instrumentiškai. Kodėl pasirinkote būtent tokią koncepciją?

– Taip, projektas žavi tuo, kad būtent instrumentinės kompozicijos bus supintos su variacijomis, su balsu, su smuiko, balso, fortepijono improvizacijomis. Visa tai yra labai žavu ir labai drąsu. Klasiką aš labai myliu ir nepaprastai ją gerbiu. Dažnai mes esame įpratę manyti, kad klasika yra šventas reikalas. O metamorfozės yra labai drąsu. Zbignevas tai puikiai įvaldęs, tad dirbant kartu, aš juo labai pasitikiu, klausau jo idėjų ir minčių, stengiuosi, viską padaryti teisingai.

Kai išgirdau, jog atliksime Bolero, aš iš karto paklausiau, ką aš ten dainuosiu. O Zbignevas ramiai atsakė, kad ten yra melodija.

Žinote, neslėpsiu, jog išgirdusi Zbignevo idėjas, ne kartą kaip reikiant nustebau. Kai išgirdau, jog atliksime Bolero, aš iš karto paklausiau, ką aš ten dainuosiu. O Zbignevas ramiai atsakė, kad ten yra melodija. Ir tokių staigmenų buvo labai daug. Tačiau prieš pasirodymus jau ramiau, viskas man labai įdomu ir džiaugiuosi, kad turiu galimybę įgyvendinti tokį išskirtinį projektą.

Aš labai dažnai girdžiu, jog dainuoju tai, kas man patogu ir taip beveik niekuomet neišeinu iš savo komforto zonos. Iš pradžių maniau, kad šis projektas bus mano didžiausias išėjimas iš komforto zonos, o jau įpusėjus repeticijoms, pajutau, kaip man tai artima. Palaipsniui tai, kas atrodė neįmanoma, man tapo komforto zona.

– Kokie laukė didžiausi iššūkiai repeticijų metu?

– Deklamavimas kūrinio metu, improvizacija, kūrinio metamorfozė, kai supranti, kad tai jau vyksta, tai nėra paprastas kūrinys nuo pradžios iki pabaigos. Turi susidėti į galvą formą, nepamiršti. Be to, Zbignevas man labai dažnai kartoja, kad visą koncertą išklausyti su ta viena gaida, viena nata, vienu tembru yra neįdomu. Ir aš visiškai sutinku, todėl ieškome labai daug muzikinių spalvų. Tai atvėrė daug galimybių eksperimentuoti. Supratau, jog galiu dainuoti ir dainuosiu taip, kaip niekuomet nebūčiau išdrįsusi. Ankščiau aš būčiau maniusi, jog reikia tiesiog dainuoti teisingai, o dabar aš atradau dar daugiau dainavimo spalvų, naujų vokalinių sprendimų.

– Atrodo, būtų galima sakyti, jog muzikuodama su smuikininku Zbignevu Levickiu, atradote naujus savo, kaip dainininkės, gebėjimus?

– Taip, nes kiekvieną kartą atėjus į repeticiją, tavęs laukia kūrybinė staigmena. Tai labai ryškus jausmas, kai supranti, kad dirbi su muzikantu, kuris turi tiek daug ko pasakyti, jam nuolat gimsta naujos idėjos. Tikrai, net repeticijų metu. Mane žavi tas kūrybinis chaotiškumas, kuris vis tiek lieka savo rėmuose, tačiau tavyje sužadina neapsakomą kūrybinę euforiją. Turbūt dėl to netikėtumo pojūčio. Nuolat išbandome kažką naujo, o bandydami nuolat kažką atrandame, taip žengiame dar ir dar vieną žingsnį į priekį. Kiekviena tokia repeticija man kaip šventė.

– Koncertai prasidės jau lapkričio 9 d. koncertu Jonavoje. Ko tikėtis Lietuvos publikai atvykus į projekto „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ pasirodymus Jonavoje, Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje?

– Visų pirma, tai gražios, kokybiškos, įdomios muzikos, malonaus ir jaukaus vakaro, kuriame nuskambės išskirtiniai sprendimai, kurių klausytojai bus dar niekuomet negirdėję. kokybiškos muzikos, įdomios su labai įdomiais sprendimais, ko dar nėra girdėję, ir matę. Ir nuoširdžius muzikantus, naujoje jiems aplinkoje.

Jei ir Jums įdomu išgirsti, kaip naujai gali suskambėti klasika, nepraleiskite „ARTS Libera International“ organizuojamu projekto „Auksinės klasikos ir miuziklų dainos“ Lietuvos miestuose.

Koncertai vyks:

JONAVOJE lapkričio 9 d. 18 val. Jonavos kultūros centre

VILNIUJE lapkričio 16 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje

KAUNE lapkričio 19 d. 17 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje

PANEVĖŽYJE gruodžio 14 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų