Valdovų rūmai glaudžiau bendradarbiaus su Lvivo B.Voznickio dailės galerija

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai bendradarbiaus su Lvivo Boriso Voznickio dailės galerija.
Koncerto akimirka
Koncerto akimirka / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Kaip pranešė muziejus, šios Lietuvos ir Ukrainos įstaigos penktadienį Vilniuje pasirašė susitarimą, kuriuo remiantis plėtos abipusį kultūrinį bendradarbiavimą, kartu tyrinės turimus meno, istorijos ir archeologijos rinkinius, kvies Ukrainos muziejininkus tobulintis.

Remiantis šia sutartimi, Valdovų rūmų muziejus su Lvivo galerija rengs bendrus meno, mokslo, edukacinius projektus, taip pat kvies Ukrainos muziejininkus semtis patirties – restauravimo, edukacijos, parodų ir renginių organizavimo specialistai, archeologijos ir kultūros tyrinėtojai supažindins su Lietuvoje naudojamais metodais, technologijomis.

Valdovų rūmų muziejus taip pat dalysis patirtimi, kaip atkurti istorinius sodus bei istorinių rūmų interjerus, rengti ekspozicijas bei įsigyti muziejinių vertybių. Bus tęsiamos ir įvairios kovojančios Ukrainos paramos akcijos.

B.Voznickio dailės galerijos vadovas, Ukrainos kultūrologas, vertėjas, politologas, Ukrainos nacionalinio atgimimo judėjimo „Ruch“ vienas kūrėjų Tarasas Vozniakas teigia, kad Rusijos vykdomas karas „atskleidė didžiulius Lietuvos ir Ukrainos bendrystės klodus“.

„Pamatėme, kad Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės istorija mūsų visų pasąmonėje paliko bendro valstybių gyvenimo supratimą ir didelį draugiškumą. Džiaugiuosi, kad nuo šiol su Valdovų rūmų muziejumi bendradarbiavimas taps dar intensyvesnis“, – pranešime sakė T. Vozniakas.

Anot jo, Lietuvos nacionalinio muziejaus Valdovų rūmų palaikymą bei paramą jo vadovaujama įstaiga juto nuo pat karo pradžios, jis išreiškė viltį, kad ateityje abi kultūrinės įstaigos sukurs „nuostabių bendrų projektų“.

Valdovų rūmų vadovas Vydas Dolinskas teigia, kad muziejus su B.Voznickio dailės galerija bendradarbiauja nuo pat įkūrimo, 2012-aisiais Lvive buvo surengta didelė lituanistinių portretų kolekcijos paroda.

Lvive saugomi eksponatai buvo rodomi ir daugelyje Valdovų rūmų teminių parodų, šiemet vasarį pristatytas ir Vakarų Ukrainos teritorijoje egzistavusio unikalaus vėlyvojo Baroko skulptūros fenomenas – tarptautinė paroda „Baroko skulptūros mistika: Johanas Georgas Pinzelis ir kiti XVIII a. Lvivo meistrai“.

„Tąkart kūriniai atvyko į Vilnių likus savaitei iki maskolių invazijos, o patys ukrainiečių muziejininkai jau nebegalėjo dalyvauti parodos atidaryme. 20 įspūdingų medinių, paauksuotų skulptūrų, sukurtų XVIII a., iš Vilniaus iškeliavo į Latviją, Rundalės rūmus“, – sakė V. Dolinskas.

Anot jo, su ukrainiečiais sutarta, kad šiuo metu Europos Sąjungos ir NATO teritorijoje neįkainojamiems šedevrams yra saugiau nei gimtinėje.

„Ateinantiems metams taip pat turime didelių planų su mūsų kolegomis, galima sakyti, sesėmis ir broliais iš Ukrainos, kuriuos stengiamės visokeriopai palaikyti ir remti“, – teigė V. Dolinskas.

Valdovų rūmų muziejus Lvivo muziejininkams dar šiemet rengs specialistų konsultacijas, dalysis gerąja patirtimi, projektų rašymo metodika.

„Kol Ukraina kovoja su agresoriumi, nutarėme, kad netrukdysime kolegų ir į Ukrainą nevažiuosime, tačiau Lvivo nacionalinės Boriso Voznickio dailės galerijos specialistų lauksime Vilniuje dar šiemet,“ – teigė Valdovų rūmų muziejaus Parodų ir leidybos skyriaus vedėjas Marijus Uzorka.

Pasak jo, Ukrainos muziejininkai turės galimybę „ne tik bent trumpam užmiršti karo baisumus, bet ir Lietuvoje galės pradėti planuoti ateities darbus, kai Maskvos agresija baigsis ir Ukraina integruosis į Europą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų