Paskutinieji metai buvo sudėtingi – dėl pasaulį sukrėtusios COVID-19 pandemijos Valdovų rūmų muziejui dalį laiko teko rengti tik nuotolinius apsilankymus ekspozicijose ar edukaciniuose užsiėmimuose. Tačiau tuomet, kai muziejus atvėrė duris, šeimos, auginančios ar globojančios 3 ir daugiau vaikų, taip pat auginančios vaikus su negalia, noriai naudojosi galimybe nemokamai apsilankyti, teigiama pranešime.
„Nuo šių metų pavasario Šeimos kortelės turėtojams pasiūlėme dar daugiau nemokamų paslaugų – jie gali ne tik nemokamai susipažinti su muziejuje saugomais vertingais eksponatais, Lietuvos istorija, bet ir nemokamai dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja Lirija Steponavičienė.
Šeimos kortelės dieną, kurią su socialiniais partneriais rengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Valdovų rūmų muziejus įvertintas kaip vienas ryškiausių socialiai atsakingų partnerių, remiančių gausias šeimas.
Kaip sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė, „nesitikėjau, kad Šeimos kortelės paslauga taps tokia populiari. Matome, kad socialiai atsakingi, paramą ar net nemokamas paslaugas siūlantys partneriai kortelę pavertė tikrai naudinga gausioms šeimoms. Tai nėra eilinis plastiko gabalėlis, kokių piniginėse turime ne vieną, todėl labai ačiū visiems prisidėjusiesiems. Šeimos kortelės teikiamomis paslaugomis šiandien naudojasi per 23 tūkstančius šeimų. Plėstis turime kur, nes kortelės paslaugomis kol kas naudojasi tik pusė Lietuvos gausių šeimų.“
Pasak viceministrės, Valdovų rūmų muziejaus siūloma galimybė nemokamai aplankyti ekspozicijas ir dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ypač reikalinga globėjų šeimoms. Jos susiduria su iššūkiais, kai turi padėti vaikams, patyrusiems psichologinių traumų.
„Muziejus praturtina vaikų vaizduotę, padeda ugdant išsilavinusią asmenybę. Tyrimais įrodyta, kad vienoda vaikų pradžia, nepaisant socialinės padėties, garantuoja tolimesnę žmogaus sėkmę gyvenime. Todėl vaikams labai svarbu gauti lygias galimybes, ypač edukacijos užsiėmimų, asmenybę lavinančių potyrių. Vargingiau gyvenančios šeimos pirmiausia tenkina svarbiausius vaikų poreikius ir tik tada, jei lieka pinigų, juos skiria pramogoms, kultūrai“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Augienė.
„Pastebėjome, kad siūloma galimybe muziejų aplankyti ne vieną kartą dažniausiai naudojasi daugiavaikės šeimos. Valdovų rūmų muziejus yra didžiulis, jame veikia 4 maršrutai. Todėl šeimos ateina po kelis kartus, norėdamos susipažinti su skirtingų epochų Lietuvos istorija.
Teko girdėti, kai tėvai vaikams rengia specialius pasakojimus, primindami miesto, iš kurio kilę, ar tėvų, protėvių istorijas. Pavyzdžiui, šiuo metu veikiančioje parodoje „VARDAN LAISVOS LIETUVOS. JAV lietuvių paramos Lietuvai tradicija“ daugelis prisimena emigravusių giminaičių istorijas. Taip šeimos turiningai praleidžia laiką, nuo mažens vaikai mokosi pažinti istoriją, susieti ją su tėvais ir seneliais“, – pranešime spaudai cituojama muziejaus Edukacijos skyriaus vedėja L.Steponavičienė.
Edukaciniuose užsiėmimuose ugdomas kūrybiškumas, vaikai ir jų tėvai ar globėjai išmoksta naujų būdų, kaip namuose paįvairinti kasdienybę.
Norintieji dalyvauti kūrybiniuose edukaciniuose užsiėmimuose turi iš anksto registruotis telefonu ar el. paštu edukacija@valdovurumai.lt arba muziejaus interneto puslapyje.
Pranešime primenama, kad Valdovų rūmų muziejus yra vienas iš nedaugelio Lietuvos muziejų, visiškai pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems lankytojams, nes visur įrengti keltuvai, o muziejus gali pasiūlyti ir vežimėlius.
Ne visos gausios šeimos žino, kad galimybę nemokamai apsilankyti Valdovų rūmų muziejuje suteikiančią Šeimos kortelę gali įsigyti ir auginantieji vaikus iki 24 metų, jei jie neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje ar studijuoja aukštojoje mokykloje.