Pasak vienos VDFF programos sudarytojų Onos Kotrynos Dikavičiūtės, visi programos filmai atrinkti labai atidžiai, tačiau ji išskiria kelis reikšmingus esamojo laiko dokumentus: Alejandro Salgado „Barzakh“, Heidi Hassan ir Patricia Perez „Kuždantys laiškai“ bei Nuria Gimenez „Mano meksikietiškas riestainis“. Kita festivalio kuratorė Eglė Maceinaitė siūlo pamatyti Dariaus Žiūros „Gustoniai Gustoniuose“, Oeke Hoogenjink „Mano Rembrantas“ ar Alexis Delgado Burdalo „Tai filmas apie mane“.
Įdomu, kokia dokumentika ir kodėl aktuali jauniesiems kuratoriams? Tai – unikali galimybė prisidėti prie seniausio tarptautinio dokumentinio kino festivalio Baltijos šalyse programos sudarymo, susipažinti su bendraminčiais, kino industrijos profesionalais bei įgyti neįkainojamos patirties.
Buvusi festivalių „Nepatogus kinas“ ir VDFF „jaunoji programerė“, o dabar – VDFF koordinatorė Ugnė Balsytė sako, kad: „jaunųjų programerių“ patirtis padėjo iš arčiau pažvelgti ir pasukinėti varžtus, kurių dėka sukasi festivalis. Programoje susipažinau su kinu, jo analizavimo bei pateikimo subtilybėmis. Kartu mokiausi argumentuotai pagrįsti savo nuomonę, o diskusijos su bendraminčiais dažnai vedė prie įdomių ir naujų požiūrio į filmą taškų.“
VDFF, „Meno avilys“ ir tarptautinis projektas „Moving Cinema“ kviečia dalyvauti jaunųjų kino programos sudarytojų atrankoje, giliau susipažinti su dokumentiniu kinu, pabendrauti su bendraminčiais bei pasisemti patirties iš kino srities profesionalų. „Jaunieji programeriai“ sudarys kelių dokumentinių filmų programą, kartu ją pristatys ir viešins, taip pat dalyvaus diskusijose, filmų peržiūrose ir kituose festivalio renginiuose.
Dalyvauti kviečiami 15-17 metų jaunuoliai, motyvacinį laišką (apie 300 žodžių) arba video (iki 3 min. trukmės) iki š.m. rugsėjo 2 d. reikia siųsti el. paštu: info@menoavilys.org.