Šią svarbią datą Vilniaus mažasis teatras trečiadienį, lapkričio 11 dieną, paminės spektakliu „Trys seserys“. Vilniaus mažojo teatro „Trijose seseryse“ susitinka kelios aktorių kartos: spektaklyje kartu su Larisa Kalpokaite, Gediminu Girdvainiu, Arūnu Sakalausku vaidina jaunieji trupės aktoriai Gintarė Latvėnaitė, Elžbieta Latėnaitė, Vaida Būtytė, Valda Bičkutė, Ramūnas Cicėnas, Jokūbas Bareikis, Leonardas Pobedonoscevas, Audrius Bružas ir kiti. Antono Čechovo „Trijose seseryse“ Tuminui svarbiausia giminės, o kartu ir senosios kultūros nykimo tema.
„Turiu nuojautą, kad Čechovą visą gyvenimą lydėjo jo vaikystė, vaikystės šviesa. Vaikystė švyti todėl, kad ten jautiesi saugus. Saugus, nes aplinkui savi, giminės. Nykstant giminei, prarandi tą saugumą. Mane jaudina tai, kas išnyko. Gimė mintis prarastai vaikystei, prarastam saugumui sukurti specialią aikštelę, pakylą. Ji dažniausiai tyli, kaip ir mūsų nepažadinta atmintis, bet kartais joje blyksteli svarbiausi gyvenimo epizodai“, – sako režisierius.
Tačiau jis nemano nei graudinti, nei dūsauti dėl bėgančio laiko. Spektaklis kupinas teatrališko šėlsmo bei jaunatviško nutrūktgalviškumo, jis gaivus ir veržlus, šiek tiek aikštingas ir valiūkiškas, uždegantis savo beatodairiškumu ir kerintis grožiu... Jis sklidinas švelnaus neišsipildymo ir svaiginančios šventės nuotaikos, kurią kurti padeda Adomo Jacovskio scenografija ir Fausto Latėno muzika.
2006 metais „Trys seserys“ buvo nominuotos net keliems „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimams, aktorius Arūnas Sakalauskas už Veršinino vaidmenį pripažintas geriausiu sezono aktoriumi. Spektaklis gastroliavo Rusijoje, Lenkijoje ir Belgijoje, tarptautiniuose festivaliuose pelnė keletą apdovanojimų.
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, kuriam 2010 metų kovą sueis 20 metų, yra tarsi gimęs „po Čechovo ženklu“: pirmoji oficiali Mažojo teatro premjera 1990 metais buvo šio rusų klasiko „Vyšnių sodas“, pirmoji naujuosiuose namuose 2005 metais – „Trys seserys“, o naujausią teatro istorijos tarpsnį pradėjo jaunieji Rimo Tumino mokiniai šiemet sukurta „Žuvėdra“. Ir kitiems režisieriaus Rimo Tumino spektakliams būdinga Čechovo dvasia, nepakartojamas čechoviškas humoras ir graudžiai ironiškas žvilgsnis į praeinantį gyvenimą.
Kitų metų sausį Vilniaus mažasis teatras minės 150-ąjį Čechovo gimtadienį. Šią proga teatras ketina surengti nedidelį Čechovo festivalį, kurio metu bus parodyti visi trys repertuare esantys Čechovo pastatymai, taip pat ir kitų Lietuvos teatrų Čechovo interpretacijos. O 2010 metų balandį Vilniaus publikai ketinama parodyti Rimo Tumino J. Vachtangovo teatre režisuotą ir ryškiu Maskvos teatro gyvenimo įvykiu tapusį „Dėdę Vanią“.