Nepaisydama regėjimo negalios, Beatričė Grincevičiūtė labai vertino bendravimą ir pati buvo nepaprastai mėgiama, nes garsėjo aristokratiška dvasia. Diduomenės kraujo turėjo dainininkės abiejų tėvelių giminės. Pati Beatričė augo Ilguvos dvare, kuris priklausė jos tetėnui (tetos vyrui) Emiliui Mlynarskiui, itin žymiam lenkų kultūros veikėjui.
E. Mlynarskis buvo vienas Varšuvos filharmonijos įkūrėjų ir vadovų, Varšuvos Didžiojo operos teatro direktorius ir dirigentas, smuikininkas, kompozitorius. Būdamas vienas Varšuvos konservatorijos vadovų, kvietė ten dirbti M. K. Čiurlionį. Finansiškai rėmė kitų lietuvių muzikantų studijas, Beatričė Grincevičiūtė jo dėka galėjo mokytis Varšuvos aklųjų ir nebyliųjų institute, kur buvo dėstoma ir muzikos dalykų.
Po karo Lietuvoje B. Grincevičiūtei buvo lemta įtvirtinti kamerinio dainavimo būdą. Toks dainavimas, priešingas operiniam, lemia artimą dainininko ir publikos kontaktą, glaudesnį jų emocinį ryšį. Šiuos ypatingus dainininkės sugebėjimus, jos nepaprastą žmonių ryšio pojūtį bei muzikalumą pastebėjo ir garsiausi lietuvių kompozitoriai, ir visi, kam tik teko pažinti jos dainavimą ir jos asmenybės šviesumą.
Vakaro Rotušėje metu dainininkę prisimins jos bendradarbiai, draugai – Jadvyga Zinaida Janulevičiūtė, Edmundas Gedgaudas, Balio Dvariono sūnus Jurgis Dvarionas, jo sūnus Justas, Saulius Sondeckis. Paruošta ir video atsiminimų. Be to, vakare dalyvaus daugelis kitų, įvairiai susijusiųjų su B. Grincevičiūtės kūryba: Regina Maciūtė, Gražina Urbonaitė, Asta Krikščiūnaitė, Audronė Kisieliūtė, Rimvydas Siparis, Jūratė Katinaitė, Elina Maslakova, Valstybinis choras Vilnius, dirigentas Povilas Gylys. Vakarą ves Renata Tarosaitė ir Jurgis Dvarionas.
Renginyje veiks dvi – Lietuvos aklųjų bei silpnaregių sąjungos ir Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos parengtos – parodos. Renginio pradžioje bus antspauduojami Lietuvos pašto proginiai vokai.
Įėjimas laisvas