Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniuje – fotografijų paroda, kviečianti susipažinti su socialinių būstų gyventojais

Vilniuje, Justiniškių mikrorajone esančioje poeto Sigito Gedos vardo alėjoje praeivius trumpam stabtelėti kviečia fotografijų paroda „Aš tavo kaimynas. Nerūšiuok manęs. Susipažinkime“. Fotografijose – Monikos Požerskytės-Kalvelės objektyvu sustabdytos socialinio būsto gyventojų kasdienybės akimirkos.
Kojų netekęs tolimųjų reisų vairuotojas ramybę atrado kolekcionavime
Fotosesijos užkulisiai / Monikos Požerskytės-Kalvelės nuotr.

Daugiabučių apsuptis parodai pasirinkta neatsitiktinai – tipinėje miesto aplinkoje pažįstame vieni kitus, buriamės į bendruomenes. Būtent daugiabučiuose dažniausiai yra įrengiami socialiniai būstai.

Šių būstų gyventojus dažnai lydi išankstinės nuostatos ir net stereotipinis požiūris, neva tai netvarkingi, nemotyvuoti ar nedraugiški kaimynai. Būtent dėl tokio visuomenės požiūrio šios socialinės grupės kaimynystė neretai yra nepageidaujama. Fotografė M. Požerskytė-Kalvelė po pažinties su parodos herojais teigia pati patyrusi, jog pirminis nusistatymas dažnai prasilenkia su realybe.

„Stereotipinį požiūrį atsinešame kartais net patys nežinodami, iš kur. Dažnai jį formuoja žinutės viešoje erdvėje. Fotografuodama parodos herojus, pamačiau, kad jie labai gražios ir jautrios asmenybės, turinčios neeilines gyvenimo istorijas“, – prisipažįsta menininkė.

M. Požerskytė-Kalvelė fotografavo trijų skirtingų socialinių butų gyventojus: viename jų gyvena kojų netekęs Eugenijuš, antrame – mama Oksana, auginanti tris atžalas, trečiame – išsėtine skleroze sergantys sutuoktiniai Vytautas ir Rūta.

Fotografė tikisi, kad jos užfiksuotos fotografijos padės bent iš dalies sumažinti visuomenėje vyraujančias neigiamas nuostatas, paskatins susimąstyti.

„Šiais laikais žmonėms vaizdas tapo itin aktualia komunikacijos priemone, todėl fotografija yra puikus būdas atkreipti dėmesį į problemas. Noriu tikėti, kad žvelgdami į nuotraukas, į nuoširdžias mūsų herojų akis, suprasime, kad socialinio būsto gyventojai yra tokie pat kaip ir mes.“

Paroda „Aš tavo kaimynas. Nerūšiuok manęs. Susipažinkime“ Sigito Gedos alėjoje bus eksponuojama mėnesį – nuo rugsėjo iki spalio 16 dienos, vėliau ji bus perkelta į kitą miesto erdvę – Šeškinėje esantį pėsčiųjų taką „Saulės alėja“. Šioje vietoje parodą bus galima pamatyti nuo spalio 19 iki lapkričio 8 dienos.

Organizatorių nuotr./„Aš tavo kaimynas. Nerūšiuok manęs. Susipažinkime“ fotografijų paroda Vilniuje
Organizatorių nuotr./„Aš tavo kaimynas. Nerūšiuok manęs. Susipažinkime“ fotografijų paroda Vilniuje

Fotografijų paroda yra Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) įgyvendinamos komunikacijos kampanijos „Aš tavo kaimynas. Nerūšiuok manęs. Susipažinkime“ dalis. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Jo tikslas – skatinti visuomenės toleranciją socialiniuose būstuose gyvenančių asmenų atžvilgiu. Apie kampaniją daugiau galima sužinoti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Aš tavo kaimynas. Nerūšiuok manęs“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?