Plačiai nuskambėję paskutinio meto įvykiai, visų pirma mokytojų streikas, iš naujo iškėlė klausimą, kokį vaidmenį inteligentija vaidina dabartinėje visuomenėje, kaip ji suvokia save ir savo funkcijas. Kaip ji pasikeitė per tris Antrosios Respublikos dešimtmečius, o kas liko pastovu nuo tarybinių laikų ar nuo dar anksčiau?
Ar inteligentijos uždavinys – aukotis dėl lietuviškos kultūros gyvybės, nebojant nei materialinių nepriteklių, nei neigiamų vertinimų viešumoje? Ar ji turi susigrąžinti „Sąjūdžio dvasią” ir tapti aktyvia kovotoja, politinių ir socialinių pokyčių katalizatoriumi? O gal šio provincialaus „rytietiško” darinio lemtis aiški – jau suskaičiuotos dienos, kada ją pakeis „intelektualai“ ar „išsilavinusi vidurinė klasė“? Kaip šie dalykai atsispindi šiuolaikinėje literatūroje, ką apie juos kalba filosofai ir socialiniai kritikai?
Apie tai rašytojas ir eseistas Laurynas Katkus kalbėsis su literatūros ir sociumo sąsajas tyrinėjančia kritike Dalia Satkauskyte, ir filosofu Andriumi Bielskiu, kurio paskutinė knyga – „Egzistencija, prasmė, tobulumas“ (Routledge, 2017). Pašnekovai cituos iš rinktinių knygų, o į diskusiją jungsis ir klausytojai.
Diskusija vyks spalio 16, trečiadienį, 19 val. Vilniaus Sapiegų parko „Miesto laboratorijoje“