Kaip įprasta, per „Kultūros naktį“ duris lankytojams atvėrė muziejai, galerijos, koncertų salės, bažnyčios. Tačiau kultūra vilniečių tykos ir netikėtose erdvėse – miesto aikštėse, skveruose, parkuose.
Tiesa, sulig renginio pradžia prasidėjęs švalas smarkiai praretino lankytojų gretas, o kai kurie renginiai negalėjo įvykti, tačiau prastų oro sąlygų neišsigandę vilniečiai buvo nusiteikę ryžtingai – apsiginklavę lietpalčiais ir lietsargiais jie tikino naktinėsiantys iki pat vidurnakčio.
„Lietus visai nebaisus, jis jau tapo renginio tradicija“, – tikino vilnietė Vida, besilankanti jau ketvirtojoje „Kultūros naktyje“.
Savo susidarytais maršrutais besidalinantys vilniečiai minėjo Prezidentūros rūmų kieme įsikursiantį šviečiantį „Europos sodą“, renginius kultūros bare „Kablys“, fortepijoninės muzikos naktį Lukiškių aikštėje „Juodais Baltais“.
Kaip ir pernai, per „Kultūros naktį“ Mokytojų namų kiemelyje įsikūrė „LRT Opus“ scena, kurioje koncertuoja populiarios lietuvių grupės, o Lukiškių aikštėje – vilniečių laukiamas tradicinis fortepijoninės muzikos maratonas, kurį vainikuos Petro Geniušo koncertas. Šeimos zona tapęs Bernardinų sodas sulaukė nemažo lankytojų susidomėjimo, tačiau čia galėjo įvykti toli gražu ne visi suplanuoti renginiai.
Vilniečiai taip pat turėjo galimybę išvysti smėlio mašinėlę, Katedros aikštėje kuriančią efemerišką poeziją, ir instaliaciją-performansą, kviečiantį keliauti sąmonės labirintais, išgirsti grupę „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ar pasižiūrėti lietuviško kino klasiką, lydimą repo tekstų.
„Kultūros nakties“ projekto vadovė Judita Strumilaitė teigia, jog renginio prioritetai bėgant metams nesikeitė – organizatoriai siekia supažindinti miestiečius su pamirštomis urbanistinėmis erdvėmis bei suteikti galimybę kultūra pasidžiaugti visiems, būtent todėl visi projekto renginiai yra nemokami.
Kaip ir kasmet, per „Kultūros naktį“ važinėjo naktiniai autobusai, o kultūros labirintuose nepasiklysti padės renginio savanoriai, kurių šiemet – net 200.