Šiandien, 14 val., muziejus kviečia į archeologijos parodos „Apuolės gynyba 854“ atidarymą naujai po remonto įrengtoje salėje. Paroda skirta paminėti pirmajai tikrajai Lietuvos istorijos datai ir pirmajam baltų vietovardžiui – Apulia. Šiemet minima šio svarbaus įvykio 1160 metų sukaktis. Paroda supažindina su viena seniausių Lietuvos gyvenviečių, Kuršių žemių centru, kuriame vyko kovos su vikingais. Brėmeno arkivyskupas Rimbertas IX a. rašytoje kronikoje „Šv. Augustino gyvenimas“ paliko žinių apie didelius vikingų žygius į Kuršą. Ypač plačiai jis aprašė švedų ir Apuolės gynėjų kovą 854 metais:
Paroda supažindina su viena seniausių Lietuvos gyvenviečių, Kuršių žemių centru, kuriame vyko kovos su vikingais
„Toli nuo jų (švedų) yra viena gentis, vadinama kuršiais...<...> karalius Olefas ir švedų žmonės sutraukė didžiulę kariuomenę ir užpuolė tas sritis ...<...> Nuleidę laivus, išvyko į 5 dienų kelionę ir skubėjo su didele narsa prie pilies, vadinamos Apulia. O toje pilyje buvo 15000 kovotojų. Taigi, jiems atvykus, (gyventojai) užsidarę pilyje; vieni iš lauko pradėjo pilį pulti, antrieji iš vidaus drąsiai priešintis, vieni viduje gynėsi, antrieji iš lauko laužėsi. Taip praėjo 8 dienos, ir kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro jie narsiai grūmėsi kovoje; ir iš vienos ir antros pusės daugelis krito, bet nei vieni, nei kiti pergalės nepasiekė“.
Parodos „Apuolės gynyba 854“, kuri bus eksponuojama nuo 2014 m. liepos 3 d. iki rugpjūčio 28 d., organizatoriai – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karybos istorijos ir Archeologijos skyriaus vyriausieji muziejininkai Kristina Rickevičiūtė ir Kęstutis Šeškevičius, dailininkė – Rasa Gumbrevičienė.
muziejuje lankytojų laukia daug iki šiol nematytų arba naujai konceptualiai pristatomų mūsų praeities liudytojų-eksponatų, rekonstrukcijų, parodų
Be to, muziejuje lankytojų laukia daug iki šiol nematytų arba naujai konceptualiai pristatomų mūsų praeities liudytojų-eksponatų, rekonstrukcijų, parodų. Viena naujausių parodų „Lietuva – NATO narė“, atidarytų birželio 26 d., supažindina su Lietuvos karių dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir misijose Lietuvai siekiant narystės NATO (1994–2004) ir jau tapus gynybinio Aljanso nare (2004–2014).
Liepos 6-ąją Vytauto Didžiojo karo muziejus lankytojams dovanoja nemokamą visų ekspozicijų ir parodų lankymą.