Žaidime „Legalija“ susitiks jaunieji turinio naudotojai ir žinomi Lietuvos kūrėjai

Kultūros ministerija, kartu su partneriais siekdama supažindinti jaunus žmones su legalaus turinio ir autorinių teisių tema, kampanijos „Naudok legaliai“ tęsiniui sukūrė platformą „Legalija“, kuri naujomis formomis sieks mažinti distanciją tarp garsių šalies kūrėjų ir turinį naudojančių jaunų žmonių, jų gerbėjų, rašoma Kultūros ministerijos pranešime spaudai.
„Legalija“
„Legalija“ / Organizatorių nuotr.

Kampanijos metu kviesime moksleivius ir studentus „Roblox“ platformoje žaisti kompiuterinį žaidimą „Legalija“ ir jame susitikti su Lietuvos kūrėjais – grupės „jauti“ ir „8 Kambarys“ nariais, atlikėjomis Nombeko Auguste ir Beatrich, turinio kūrėja Goda Problema. Lietuvos jaunimo mėgstamo vlogerio Gusto parengta edukacinių vaizdo įrašų serija leis detaliau sužinoti apie autorių ir atlikėjų teises, jų apsaugą, išgirsti patarimus, kaip užsidirbti iš kuriamo turinio. Grupė „jauti“ specialiai šiai kampanijai sukūrė dainą ir vaizdo klipą.

„Nelegalus kūrinių naudojimas tiesiogiai kenkia mums ir visai kūrybinei industrijai. Tai daro didžiulę neigiamą įtaką – nuo asmeninės gerovės iki kūrybos kokybės lygio. Dauguma nesupranta, kaip piratavimas kenkia kūrėjams. Atrodo, nekaltas dalykas – palaikau savo mėgstamą atlikėją, klausausi jo muzikos. Tačiau nelegaliai klausydami muzikos žmonės palaiko ne kūrėjus, o asmenis, kurie kuria puslapius, juose publikuodami pasisavintą nuosavybę, į kurią neturi jokių teisių. Manome, kad ši kampanija bus naudinga. Nekantraujame pamatyti save kompiuteriniame žaidime“, – sako grupės „8 Kambarys“ nariai Karolis Talutis ir Deividas Alejūnas.

Jiems pritaria ir kita kampanijos ambasadorė, dainininkė Nombeko Augustė: „Kiekvieno idėjos turi svorį ir prasmę, jos gimsta iš ilgo darbo ir be galo smagu, kai tai yra vertinama.“

Grupės „jauti“ narys Džiugas Širvys teigia, kad savo poziciją apie legalų turinį išsakė sukurtoje dainoje. Atlikėjas akcentuoja, kad nelegaliai transliuojamas turinys tampo nervus kūrėjams: „Juk jeigu patinka mūsų muzika, kodėl atsidėkojant už ją nepaskirti kelių eurų? Būtų nuostabu, jeigu toks veiksmas taptų įprasta praktika, jau nekalbant apie tai, kad kūrėjams ši praktika būtų dar didesnė paskata kurti. Bet koks nelegalus turinio vartojimas yra tiek moralinė, tiek finansinė vagystė iš kūrėjo.“

Kampanijos metu bus siekiama vaizdžiai parodyti, kad atrodanti anoniminė ir nekalta turinio vagystė iš tiesų yra nusikaltimas prieš žinomus ir mėgstamus kūrėjus – jie netenka pajamų, kurios būtinos, kad galėtų ir toliau kurti. Taip pat bus stengiamasi sumažinti atstumą tarp potencialaus pirato ir legalaus turinio kūrėjo – nepriešinant, nemoralizuojant, o sukuriant galimybę dialogui. Akcentuosime ir dar vieną svarbą aspektą – pirataujantis asmuo rizikuoja ir pats – gali gauti baudą už turinio vagystę, užkrėsti savo kompiuterį virusais ar kenkėjiškomis programomis.

Jaunųjų piratų ir kūrėjų susitikimo vieta taps specialiai tam sukurtas kompiuterinis žaidimas „Legalija“. Tokia forma pasirinkta ir dėl to, kad tai vienas populiariausių jaunosios kartos laiko praleidimo būdų.

Vaizdo įrašai ir kitos kampanijos naujienos pasiekiamos portale https://legalija.lt, o birželio 9–11 dienomis, Vilniuje, „GG Arenoje“, vyks netrukus pasirodysiančio kompiuterinio žaidimo čempionatas, į kurį kviečiami visi.

Daugiau informacijos – „Legalija“ socialiniuose tinkluose bei portale.

Kampanija finansuojama Europos socialinio fondo veiksmų programos prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ lėšomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų