Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aidas Giniotis ir „Atviras ratas“ pristato spektaklį vaikams rimtomis temomis

Kovo 2 ir 3 d. Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, teatras „Atviras ratas“ kviečia į spektaklio vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ premjerą (pagal latvių rašytojos Anos Saksės knygą „Pasakos apie gėles“, režisierius Aidas Giniotis). Istorijas pasakos, žais ir rimtomis temomis apie meilę, nesantaiką ir net priklausomybę nuo maisto su vaikais kalbėsis aktoriai Viola Klimčiauskaitė, Benita Vasauskaitė bei Jonas Šarkus.
Spektaklis „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“
Spektaklis „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ / Atviro rato nuotr.

Muziką sukūrė Vytautas Leistrumas. Dailininkės Lauros Luišaitytės iniciatyva prisimintas šešėlių teatras.

„Dar vaikystėje skaičiau šias pasakas, kurios savo gilumu, jautrumu palietė mano širdį ir liko atmintyje. Knygos leidimas kartotas ne kartą, todėl neskaičiusių šio kūrinio turbūt nėra. Pagalvojome, kad šias pasakas žaidimo forma vertėtų perkelti į teatro sceną. Ir Keistuolių teatrui ir „Atviram ratui“ būdinga, kad kurdami spektaklį artistai ieško, žaidžia, o aš, kaip režisierius, sudedu akcentus, atrenku tai, kas vertinga. Dirbome nenumatę terminų, nestandartiškai. Tokia kūrybos laisvė brangi, nes nėra „bėgimo pagal planą“, – artėjant premjerai, sakė režisierius A.Giniotis. – Pasirinkome 4 pasakas, kuriose rašoma apie meilę, karą ir kiškio kopūstus. Nepavadinome spektaklio „Pasakomis apie gėles“, nes iš tiesų tai yra pasakos apie žmones, apie jų jausmus, tarpusavio mūšius, meilę ir net… priklausomybę nuo maisto. Nėra vieno pagrindinio veikėjo, visi – lygiaverčiai. Aktoriai kuria po kelis skirtingus personažus, pasakoja įvairias istorijas. Spektaklis – tai tarsi žaisminga kelionė į įvairias šalis: Prancūziją, Persiją, Japoniją… Kartais pasakos panašesnės į legendas ar sakmes, todėl dar nežinia, kaip jų, sakyčiau, tragizmas derės su humoru ir žaidimu, tai tapo mums iššūkiu. Tai nebus „visai šeimai“ skirtas pramoginis vaidinimas. Visai mažučiams vaikams gali būti ir nesuprantamų dalykų, nes šiose pasakose yra alegorijų, todėl orientuojamės į žiūrovus nuo 5-erių metų.“

Kompozitorius Vytautas Leistrumas prisipažino šio spektaklio muzikai skyręs daug dėmesio.

„Muziką siūlė ar kūrė ir aktoriai. Dainuojamuosius tekstus išvertėme į tą kalbą, kurioje šalyje vyksta pasakos veiksmas. Taigi žiūrovai greta lietuvių girdės japonų, persų, prancūzų kalbas“, – išdavė menininkas.

Spektaklis iškėlė daug iššūkių ir aktorei Benitai Vasauskaitei.

„Kuriant naują spektaklį, visada yra neaiškumų. Kol nesuvaidini publikai, iki galo nežinai, kurie sprendimai, vertinimai, prisitaikymai bus paveikūs. Anos Saksės pasakos nėra „vaikiškos“. Patinka autorės drąsa kalbėtis su vaikais apie dalykus, kurie ne tik prajuokina – apie meilę motinai ir moteriai, apie netektį ir išdavystę…“, – atviravo artistė.

„Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ – ketvirtas naujas teatro „Atviras ratas“ spektaklis šį sezoną. Nuo 2004 metų veikiančios teatro repertuare iš viso yra keturiolika spektaklių, orientuotų skirtingo amžiaus žiūrovų grupėms.

Ana Saksė „Pasakas apie gėles“ parašė 1966 metais. Knygoje 33 istorijos, kurias galima vadinti jausmų pasakomis. Renata Zajančkauskaitė, išvertusi „Pasakas apie gėles“ dar 1969 metais, apdovanota Latvijos Trijų žvaigždžių ordinu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?