Po spektaklio – diskusija apie pilietiškumą
Po spektaklio „Lietaus žemė“ jo kūrėjai žiūrovus pakvies susiburti žurnalisto Andriaus Tapino moderuojamai diskusijai, kurioje taip pat dalyvaus ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai.
„Teatro erdvėje tyrinėdami savo pačių, o tuo pat metu – ir kiekvieno žmogaus identiteto anatomiją, „Atviro rato“ aktoriai biografinėmis improvizacijomis asmeniškai prisiliečia prie didžiausią įspaudą mūsų tautoje palikusių įvykių. Neleisti istorijai, kad ir kokia ji bebūtų skausminga, nugrimzti į užmarštį – tai ir „Misijos Sibiras“ užduotis“, – teigiama pranešime žiniasklaidai.
Visiškai skirtingų komandų – teatro kūrėjų bei ekspedicijos dalyvių – skirtingi būdai kalbėti, aktualizuoti ir priminti mūsų visų istoriją susijungs į bendrą visumą, kurioje bus mėginama drauge atrasti atsakymus į klausimus apie pilietiškumą, tautinį identitetą ir praeities vietą šių dienų kontekste.
Kūrėjai: spektaklis „identify“ turėtų būti žymimas „S“ ženklu
Visiškai kitokį, nepatogų ir provokuojantį žvilgsnį į save įsmeigs I.Stundžytės spektaklis „identify“. Necenzūrinės kalbos, nuogo kūno ir kitų šiuolaikiniam žmogui seniai nuostabos nekeliančių agresyvesnių raiškos priemonių nestokojantis spektaklis, anot kūrėjų, mieliau būtų žymimas ne „N–16“, o „S“ ženklu.
Režisierės I.Stundžytės teigimu, kaip ir tamsioji mėnulio pusė, taip ir jos atitikmuo kiekviename žmoguje yra tai, ką labiausiai norisi pažinti ir perprasti.
„identify“ į šią pusę neria nusikratydamas bet kokį autobiografiškumą, tačiau liečia universalius klausimus, neatsiejamus tiek bendrai nuo šių dienų visuomenės, tiek nuo kiekvieno atskiro žmogaus būties ir savimonės: kokia yra gyvenimo prasmė, kam priklauso atsakomybė už mūsų gyvenimą, kiek patys esame pajėgūs jį kontroliuoti?“ – rašoma pranešime.
Anot režisierės, nėra svarbu, kas veikia scenoje – manipuliatyvi psichologė, nevykėlis rašytojas ar bet kuris kitas personažas, – visus juos sieja bendražmogiški vidiniai išgyvenimai ir chaosas, kuriame ieškoma ne tik prasmės ir savo egzistencijos paaiškinimo, bet ir visa užpildančio „to kažko“ – meilės.
„Atpažink save teatre“
„Spektaklyje šie ieškojimai vyksta ne per vangius sintetinius pamąstymus, o per ekspresyvius destrukcijos ir savidestrukcijos, vienatvės, fizinio bei dvasinio artumo temų tyrinėjimus, kuriuose nevengiama visuomenės purvo, tačiau atsisakoma moralizuoti ar jį netikslingai romantizuoti“, – pristatomas spektaklis.
Šio I.Stundžytės ir „Atviro rato“ aktorių kūrinio pavadinimas pasufleravo ir šūkį, su kuriuo į dvyliktąjį, refleksijai su savimi dedikuotą sezoną žengia teatro laboratorija – „Atpažink save teatre“.