Spektaklis pasirodys JAV, kur pastaruoju metu tapo itin aktualios problemos, panašios į vaizduojamas G.Orwello knygoje: pavyzdžiui, „naujakalbė“ – smarkiai supaprastinta dirbtinė kalba, sukurta taip, kad piliečiai negalėtų galvoti kitaip negu nustatyta valdžios, ir visuotinis sekimas.
Ketvirtadienį prodiuseriai Sonia Friedman ir Scottas Rudinas sakė, kad spektaklio premjera įvyks birželį Hudsono teatre. Prestižiniam Laurence'o Olivier apdovanojimui nominuotą pjesę sukūrė scenaristai Robertas Icke'as ir Duncanas MacMillanas. Kas vaidins miuzikle, kol kas neatskleidžiama.
1949 metais išleistoje knygoje G.Orwellas pasakoja antiutopinę istoriją apie visuomenę, kurioje viešpatauja iškraipyti ir nuolat keičiami faktai, vartojama smarkiai supaprastinta „naujakalbė“, o žmones nuolat stebi „Didysis Brolis“. Praėjusią savaitę internetiniame knygyne „Amazon“ šis romanas pirmavo perkamiausių knygų sąraše.
Susidomėjimas šiuo kūriniu smarkiai išaugo, kai JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija pareiškė, kad prezidento inauguracijoje dalyvavo rekordinis skaičius žmonių, ir nepagrįstai tvirtino, kad milijonai žmonių neteisėtai balsavo prieš jį lapkritį vykusiuose rinkimuose.
Pasipylus kritikai D.Trumpo patarėja Kellyanne Conway (Kelien Konvei) pareiškė, kad prezidento teiginiai apie inauguracijos žiūrovų skaičių buvo „alternatyvūs faktai“, o šią jos frazę iškart imta lyginti su romanu „1984-ieji“.