Pirmadienį susisiekus su R.Tuminą kritikavusiu kultūros ministru Simonu Kairiu ir paklausus, ar šis dalyvausiąs režisieriaus laidotuvėse, 15min atsakymo nesulaukė.
Tuo metu G.Nausėda trečiadienį skyrė laiko atvykti į išlydėjimą. Kaip teigė prezidentas, jis atvyko pagerbti „didelio režisieriaus, kuris padarė didžiulę įtaką teatriniam gyvenimui“.
Ministras tegul daro savo vertinimus.
„Aš nesutinku su R.Tumino politiniais vertinimais ir ne kartą esu tą sakęs. Bet man tai netrukdo atsieti šiuos dalykus ir matyti jame, pirmiausia, režisierių, kuris ieškojo žmogaus egzistencinių šaknų ir sukūrė teatrinę mokyklą. Turbūt jo mokiniai, kurių jis išugdė ne vieną, apie tai geriausiai ir pasisako štai dabar, kai reikia atsisveikinti su režisieriumi. O ministras tegul daro savo vertinimus“, – komentavo G.Nausėda.
Kuo R.Tuminas svarbus prezidentui? „Jis stovėjo prie Vilniaus mažojo teatro šaknų, sukūrė daug spektaklių, kurie tikrai liks neužmiršti, bei, kaip ir minėjau, sukūrė teatrinę mokyklą. Kalbu ne tik apie režisierius, bet ir didžiulę aktorių plejadą. Jiems jis turėjo įtakos kaip žmogus, kaip asmenybė, kaip intelektualas ir, manau, kad tai jo didysis nuopelnas“, – teigė G.Nausėda.
Prezidentas negalėjo atsakyti, koks jo mėgstamiausias R.Tumino spektaklis: „Nenorėčiau įvardinti vieno. Norėčiau, kad suprastume, kad Vilniaus mažajame teatre kurti spektakliai buvo kurti ne tik jo, bet ir jaunųjų režisierių. Rodos, kad net ir jie buvo režisuoti R.Tumino, mat jo ranka, dvasia buvo prie jų prisilietusi. Nežinau, kaip tai atsitinka, matyt, per bendravimą, diskusijas su jaunaisiais režisieriais, kaip antai, Kirilu Glušajevu.“
Amžino poilsio R.Tuminas atguls Vilniaus Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.