Šįkart spektaklį pagal gruzinų klasiko Avksentijaus Cagarelio pjesę „Chanuma“ režisuos Batumio valstybinio Iljos Čavčavadzės vardo teatro meno vadovas Andro Enukidzė. Sausio 22-ąją prie spektaklio kūrybinės komandos prisidės ir scenografas Šota Bagališvilis, kurio darbai yra atrinkti į šiais metais vyksiančią pasaulinę scenografijos parodą „World Stage Design“ Taivane.
Vyresniosios kartos teatro režisierius, dramaturgas Andro Enukidzė yra pastatęs daugiau nei 40 spektaklių įvairiuose Gruzijos ir kitų šalių teatruose (Lenkijoje, Rumunijoje, Turkijoje). Taip pat su Robertu Sturua, kitu gruzinų teatro režisieriumi, jis įkūrė pirmąjį teatro režisūros fakultetą Turkijoje (Bilkento universitetas, Ankara). Andro Enukidzė yra pelnęs Gruzijos kultūros ministerijos apdovanojimus už pjeses „Ir rytoj premjera“ (kartu su Miho Mosulišvili, 1989) ir „Tryliktoji eksperimentinė“ (taip pat kartu su Miho Mosulišvili, 1991), už geriausią režisūrą Gruzijos teatrų festivalyje 1988 m., tarptautiniame Tbilisio teatrų festivalyje „Auksinė kaukė“ 2000 m., taip pat buvo apdovanotas pagrindiniu prizu tarptautiniame kamerinių teatrų pagal F. Dostojevskio kūrinius festivalyje Senojoje Rusoje už spektaklį „Dostojevskis.ru“.
Kaip teigia teatro vadovas Linas Marijus Zaikauskas, Juozo Miltinio dramos teatrui jau kuris laikas buvo reikalinga gera komedija. „Norime išleisti komediją, kuri patiktų įvairiam žiūrovui. „Chanuma“ – tai pasauline klasika tapęs sceninis veikalas. Dar 2000 m. „Chanumą“ Juozo Miltinio dramos teatre pastatė Rimantas Teresas, spektaklis sulaukė didelio pasisekimo. Naujuoju pastatymu sieksime kuo labiau priartėti prie paties teksto, epochos autentikos. Tikiuosi, kad spektaklis bus toks pat sėkmingas, kaip ir Rimanto Tereso“, – sakė teatro vadovas.
Linas Marijus Zaikauskas taip pat pridūrė, kad jam nekilo didelių dvejonių, kam reikėtų patikėti režisuoti „Chanumą“. „Tai pilnakraujė gruzinų pjesė, kurios veiksmas verda Tbilisyje, ji tiesiog reikalauja tikro Tbilisio gyventojo patirties, charakterio. Andro Enukidzė, su kuriuo man teko dirbti įvairiuose teatruose Rumunijoje, Rusijoje ir kuris, mano nuomone, yra vienas įdomiausių šių dienų Gruzijos režisierių, gimė ir užaugo Tbilisyje. Jis puikiausiai pažįsta šalies papročius, tradicijas ir tautos charakterį“, – savo pasirinkimą aiškino L.M.Zaikauskas.
Avksentijaus Cagarelio pjesė „Chanuma“ (1882) – tai temperamentinga ir pamokanti komedija. Tbilisyje konkuruojančios piršlės Alabaro turgaus prabangoje ir šurmulyje ieško jaunos nuotakos su dideliu kraičiu arogantiškam, bet nuskurdusiam kunigaikščiui. Ruošiamoje intrigoje atsiduria turtingas, bet nemokantis skaityti pirklys Mikičius, kuris svajoja dukters Sonos vedybų keliu gauti kunigaikščio herbą ir titulą. Tačiau rezgamos piršlybų intrigos veiksme atsiranda nenumatyta kliūtis – Sonos ir jos muzikos mokytojo Kote meilė. Finale iškart trijose vestuvėse linksminasi pirkliai, kunigaikščiai ir paprasti žmonės, gruzinai, armėnai, rusai. O keisčiausia, kad netikėtai vyrą susiranda pagrindinė veikėja – pati piršlė Chanuma.
Vasario 26 dieną 18 valandą, Juozo Miltinio dramos teatre taip pat viešės Batumio valstybinis Iljos Čavčavadzės vardo teatas. Panevėžio žiūrovai galės pamatyti naujausią šio teatro spektaklį – Jaceko Glombo „Tiek demonų, kiek tau patinka“.
Lenkų režisieriaus Jaceko Glombo (jis taip pat šių metų pavasario sezone režisuos spektaklį pagal Bohumilo Hrabalo kūrybą Juozo Miltinio dramos teatre) režisuotas spektaklis „Tiek demonų, kiek tau patinka” pagal vieno garsiausių šiuolaikinių Lenkijos rašytojų Jerzy Pilcho romaną „Daug demonų” yra tikrais faktais paremtas teatrinis trileris.
Mažame kaimelyje Lenkijos pietuose, kur religija yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis ir kur yra tiek tikėjimų, kiek ir namų, dingsta jauna mergina. Visas kaimas įsitraukia į paieškas. Gal mergina pabėgo iš namų? Gal buvo pagrobta? Gal ją nužudė? O gal tai demonų darbas? Iš kur mes žinome, kad jie (demonai) nėra viso blogio aplink mus šaltinis? Kiekvienas kaimo gyventojas turi ką slėpti. Spektaklyje racionalus ir antgamtinis pasaulis susilieja ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kuriuo iš jų patikėsime. Pasakojama istorija apjungia sudėtingą kriminalinę paslaptį, išskirtinį humorą ir esminius klausimus apie blogio prigimtį.
Daugiau informacijos – ČIA.