2023 05 02

★★★☆☆ / „Kaip paglostyti fosiliją jos nesutrupinant?“: A.Kaminskaitė apie spektaklį „Fossilia“

Kai ilgai gulėję ant viskoelastinio čiužinio pagaliau pakylame, kurį laiką jame lieka įspaudas. Medžiaga pamažu „regeneruojasi“ – įspaudai nyksta ir čiužinys susigrąžina originalią formą. Pagreitinti proceso neįmanoma, reikia kantriai laukti. Jei nesulaukę vėl atsigulame, čiužinys dar labiau įdumba ir dar ilgiau užtrunka grįždamas į savo formą.
Eglės Švedkauskaitės spektaklis „Fossilia“
Eglės Švedkauskaitės spektaklis „Fossilia“ / Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Tokiais procesais spektaklyje „Fossilia“ iliustruojamas traumų gijimo principas. Vienos iš Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovių, šįmet „Auksiniu scenos kryžiumi“ už režisūrą apdovanotos Eglės Švedkauskaitės naujausia premjera pakvietė apsvarstyti traumos poveikį bei anatomiją.

Ir daryti tai per įvaizdžius bei ilgalaikes pasekmes, kiek įmanoma vengiant tiesioginio susidūrimo su trauminių patirčių reprezentacija. Pasirinkimas turinys skaudus ir taiklus – statant spektaklį atsispiriama nuo Sibire kalėjusios rašytojos Dalios Grinkevičiūtės atsiminimų, kuriuose užfiksuota žmogaus protui sunkiai pakeliama informacija.

„Fossilia“ – tai jaunesnių kartų, traumų paveldėtojų, žvilgsnis į Lietuvos visuomenės istorijos dalį, kurią reflektuoti mums vis dar sunku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų