Po rekonstrukcijos Lietuvos nacionaliniame dramos teatre jau veikia visos trys salės, todėl elektros energijos yra sunaudojama daug. Kai prieš kelerius metus ženkliai išaugo elektros kaina, teatras ieškojo būdų, kaip galėtų sumažinti šias išlaidas ir kreipėsi į APVA dėl konsultacijos. Pagal skaičiavimus nustatyta, kad įsigijus ~ 500 kW galingumo saulės elektrinės dalį, išlaidos sumažėtų apie 44 proc.
Nuo elektros energijos vartojimo vietos geografiškai nutolusį saulės energijos įrenginį su aptarnavimu LNDT įsigijo iš UAB „Evecon“. Saulės jėgainė yra Biržų rajone ir jau prijungta prie ESO skirstomųjų tinklų, visa jos generuojama galia – 12 867,4 kW. Dalį šios jėgainės Lietuvos nacionalinis dramos teatras įsigijo įgyvendindamas Klimato kaitos programos lėšomis finansuojamą projektą „Nutolusios saulės elektrinės iki 550 kW galios įsigijimas LNDT“.
„Lietuvos nacionalinis dramos teatras vykdydamas pastato rekonstrukciją įgyvendino ne vieną energiją tausojantį sprendimą. Saulės elektrinės įsigijimas – dar vienas žingsnis kuriant tvarų teatrą. Švari, ekologiškais metodais gaunama elektros energija padeda ne tik sumažinti išlaidas elektrai, bet ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas“, – sako LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis.
Šiuo metu LNDT yra prisijungęs prie Tvaraus teatro aljanso žaliai aplinkos kaitai skatinti – STAGES. 14 užsienio partnerių vykdo tas pačias projekte numatytas veiklas: atlieka savo veiklos savianalizę, kuria spektaklį tvariais metodais, organizuoja meno ir mokslo rezidencijas, vykdo šviečiamąsias veiklas. Balandį LNDT pirmą kartą organizuotame forume „Tvarus teatras?“ susirinkusiems dalyviams buvo pristatyta LNDT savianalizė, kurią vykdė įmonė „Reformula“, ir kiti tvaraus teatro veikimo pricipai.
Lietuvos nacionalinio dramos teatro įsigytos dalies saulės elektrinės pirkimo kaina yra 684 981 Eur. APVA finansuoja 436 700 Eur, LNDT – 248 281 Eur.