Trijų dalių spektaklyje, kuriame naudojami ir vokiečių dramaturgo Johno von Duffelio pjesės fragmentai, pasirinkta tradicinė antikinių spektaklių struktūra, kai būdavo vaidinama trilogija arba trys kūriniai skirtingais siužetais.
Pirmojoje spektaklio dalyje žiūrovai išvys Sofoklio „Oidipo mitą“, didžiąją dalį antrosios dalies sudarys lietuviams mažai girdėta Euripido tragedija „Foinikietės“, kurią papildys Aischilo „Septynetas prieš Tėbus“, o trečioji spektaklio dalis bus skirta Sofoklio „Antigonei“. Taip „Oidipo mite“ sujungiamos trys skirtingų autorių rašytos Oidipo mito dalys, o G.Varnas žiūrovams pristato visą kelių kartų tragediją, kurią šiandien žino tik nedaugelis.
Manau, kad teatras turėtų grįžti prie savo ištakų ir mokytis iš naujo, – tikino G.Varnas.
Režisieriaus G.Varno nuomone, antika buvo teatro aukso amžius. „Postdraminis teatras sunaikino teatrą. Manau, kad teatras turėtų grįžti prie savo ištakų ir mokytis iš naujo“, – tikino režisierius.
Anot G.Varno, trilogijoje analizuojama daug svarbių temų: lemtis, laisva valia, asmenybės ir valstybės santykis. Režisierius taip pat pabrėžia, jog nors suprasti pjesės veiksmą yra visai nesudėtinga, bandymas atsakyti į klausimą „kodėl tai vyksta?“ žiūrovams gali tapti iššūkiu.
Spektaklyje vaidina Valentinas Novopolskis, Vytautas Anužis, Arūnas Sakalauskas, Jovita Jankelaitytė, Nelė Savičenko, Arnas Ašmonas, Vesta Grabštaitė ir kt.