„Planuodami 72-ojo sezono repertuarą siekėme atsigręžti į mūsų gyvenimo tikrovę ir jos gilumines problemas. Greta žmogus ir valstybės santykių tokia yra tėvų ir vaikų santykiai šeimose. Šiai temai ir skirta naujausia teatro premjera.“, – sakė LNDT meno vadovas Audronis Liuga. Pasak jo, „Šitas vaikas“ bus „kitoks spektaklis negu įprasta matyti mūsų teatrų scenose. Čia svarbiausia ne vaidyba, bet tikroviška akistata – profesionalių aktorių ir studentų, tėvų ir vaikų, aktorių ir publikos“ – pasakojo A.Liuga.
„Ši pjesė mano ir tuo pačiu studentų rankose atsidūrė studijų proceso metu. Tuo metu ieškojau aktualios užduoties, kurią puikiai išpildė „Šitas vaikas“. Tiesa tai, kad pjesės tekstas yra labai sunkus – antro kurso studentams sakyti tokios apimties monologus yra sudėtinga, tačiau jie puikiai dirba. Svarbiausia yra tai, jog statant šį spektaklį mums yra svarbus ne tik pats mokymosi procesas, bet ir rezultatas, mes norime turėti žiūrovą, atrasti jį“ – kalbėjo viena iš spektaklio autorių, aktorė ir LMTA dėstytoja Viktorija Kuodytė.
Repetuojant spektaklį, studentams teko kurso draugams ir dėstytojams atskleisti ir labai asmeniškus su šeima susijusius išgyvenimus. „Davusi užduotį sugalvoti monologus santykių su tėvu ar motina tema, supratau, jog patekau į spąstus. Bijojau, kad studentai sunkiai ryšis atvirai kalbėti. Tačiau bandymas pavyko. Ir dabar matome, jog scenoje šalia pjesės tekstų bus nepaprastai daug mūsų pačių – ne aktorių, o tėvų ir vaikų“, – džiaugėsi aktorė.
Aktorius D.Gavenonis teigė, kad ilgai bandė išvengti pedagoginės veiklos. „Iš pradžių kračiausi dėstytojo etiketės, juk turėti reikalų su studentais – sudėtinga ir atsakinga“, – sakė aktorius. Tačiau pradėjus dirbti su šiuo kursu, D.Gavenonis sakosi pajutęs ryšį su būsimaisiais aktoriais: „Tai, ką šiandien sukūrėme scenoje galiu pavadinti sėkmingu dialogu. Norėtųsi, kad šis dialogas vyktų tarp aktorių scenoje ir žmonių, kurie sėdės salėje“.
Antrakursė Eglė Valadkevičiūtė pasakojo, kad kūrybinis procesas davė daug. „Su spektakliu susipažinome prieš metus. Per šį laiką ruošdamiesi dėstytojų užduotims vienas apie kitą sužinojome daug skaudčių asmeninių dalykų apie santykius šeimose. Tai mus suartino, ir kaip kursiokus, ir kaip žmones. Be to, tai – galimybė teatro scenoje pasirodyti su dėstytojais, kuriuos labai gerbiame“, – pasakojo mergina. Jos kurso draugas Petras Kuneika pridūrė, kad „be galo malonu scenoje dirbti su žmonėmis, kurie yra kelrodės žvaigždės. Ir ne tik aktorinės profesijos“.
„Šitas vaikas“ (pranc. Cet Enfant) yra bene garsiausia J.Pommerat pjesė. 2006-aisiais ji pelnė Prancūzijos teatro kritikų asociacijos geriausio dramos kūrinio apdovanojimą. Kūrėjas ją rašė Provanso šeimos pagalbos instituto užsakymu, remdamasis tikrais Normandijos priemiesčių gyventojų pasakojimais. Pjesę sudaro dešimt scenų, vaizduojančių sudėtingus tėvų ir vaikų santykius iš skirtingų pusių perspektyvų. Kiekviena iš šių scenų yra skausminga ir tikroviška tėvo arba motinos ir vaiko akistata, kurioje persipina gėda, baimė, švelnumo ir meilės ilgesys.