Tai jautri lietuvių liaudies pasaka apie mergaitę, kuri neturi jėgos atsispirti pagundoms ir atiduoda Vilkui jai patikėtas Aveles. Atidavusi aveles, Alesiutė kasdien vis labiau grimzta į melą ir išsisukinėjimus – ji meluoja dangiškiesiems Tėvams, bando įtikinti save, kad viskas liko kaip buvę, nors akmuo, slegiantis sąžinę, su kiekviena diena tampa vis sunkesnis.
Iš pirmo žvilgsnio paprasta, negausi įvykiais pasaka, palytėta lėlininko Lino Zubės, dailininkės Renatos Valčik ir kompozitorės Laimos Jedenkutės, virsta metaforiška filosofine scenos novele, kviečiančia patyrinėti giliuosius žmogaus prigimties klodus, įsižiūrėti į destruktyvų žmogaus santykį su paviršutinišku, meluojančiu, rėksmingu pasauliu, įsiklausyti į tylų sąžinės balsą ir patirti, kad atgaila ir susitaikinimas – tai žingsnis į išsigelbėjimą.
„Alesiutė yra abstrakti mergaitė, Vilkas – abstraktus Blogis, nuolat keičiantis savo pavidalus, bet ne esmę, ir Avelės yra abstrakčios. Tai simboliai. Aš net negaliu konkrečiai pasakyti, kas tos avelės – tai kažkokia gražioji žmogaus dvasios pusė, dorybė, kurią Alesiutė Vilkui atiduoda iš savo silpnumo ir negebėjimo pasipriešinti saldžialiežuvavimui. Kalytė, žarijų duobė, Tėvai irgi yra simboliai, – mintimis dalijosi spektaklio idėjos autorius, režisierius ir aktorius L. Zubė. – Bandau akcentuoti mintį, kad tie septyni simboliški Alesiutės susidūrimai su Vilku – tai septynių dienų ciklas, t.y., savaitė. Penkias dienas iš eilės ji vis atiduoda Vilkui po vieną avelę, o šeštadienį, žiūrėk, ir išpažintis, sekmadienį – sakramentas. Užtat spektaklio scenografijoje ir atsirado simbolinės kopėčios, primenančios vartus į šventyklą. Tie vartai – tai ėjimas iš šios realybės į kitą pusę. Numirimas ir atgimimas skaistybėje. Tai mes išgyvename kiekvieną dieną.“
Lėlininkas L. Zubė nenukrypsta į smulkmenas, koncetruojasi į esmę – žmogus yra nuolat gundomas, kiekvieną minutę jo širdyje vyksta gėrio ir blogio kova. Kaukes keičiantis Blogis, rafinuotai glostydamas savimeilę, žadėdamas naujų potyrių ir atradimų, ne vieną įvilioja į spąstus, gal todėl „neideali“, žygdarbių neatliekanti, antgamtinių galių neturinti, širdies gerumo pilna, bet kaskart klystanti Alesiutė taps nekritikuojančiu, viltį teikiančiu mūsų pačių veidrodžiu, o spektaklio finalas paakins neskubėti smerkti ir teisti, nes atlaidumas, gailestingumas ir meilė yra tie tobuli įrankiai, kurie padeda suklupusiam pakilti ir eiti toliau.
Teatro LINO LĖLĖS premjerinis spektaklis „Alesiutė“ bus rodomas vasario 27 d. (šeštadienį) 12 val. Klaipėdos dramos teatro Kamerinėje salėje (Teatro g. 2).