Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pjesės „Septynios“ premjeroje garsios Lietuvos moterys prabils apie žmogaus teises

Septynios žinomos Lietuvos moterys, savo srities profesionalės – Justė Arlauskaitė-Jazzu, Beata Nicholson, Mūza Rubackytė, Arminta Saladžienė, Aistė Smilgevičiūtė, Eglė Špokaitė ir Agnė Zuokienė – pirmą kartą kartu pasirodys teatro scenoje tam, kad atskleistų realių septynių moterų skaudžias, bet įkvepiančias istorijas. Tam jas subūrė projektas „Septynios“, kurio premjera Lietuvoje – ketvirtadienį, gegužės 31 d., 19 val., „Teatro arenoje“, Vilniuje.
Eglė Špokaitė, Beata Nicholson
Eglė Špokaitė, Beata Nicholson / Gretos Skaraitienės nuotr.

Pjesė „Septynios“ – tai novatoriškas dokumentinio teatro kūrinys, įtaigiai pasakojantis apie sukrečiančius septynių drąsių moterų iš skirtingų valstybių gyvenimus. Šios moterys yra mūsų amžininkės, gerai žinomos ne tik savo šalyse, bet ir visame pasaulyje. Tai moterys, kurios nepaisydamos pavojaus savo gyvybei kovoja už demokratiją ir „neatimamas“ moterų/žmogaus teises.

Kiekvienoje valstybėje, kur ši pjesė yra pristatoma, vaidmenis joje atlieka visuomenei žinomi žmonės, nebūtinai moterys, bet ir vyrai. Šis projektas per trejus metus apkeliavo aštuonias šalis, o jį pamatė daugiau nei 10 000 žiūrovų. Per tą laiką šioje pjesėje suvaidino 300 aktorių, politikų, visuomenės veikėjų. Tarp jų – septyni Europos Parlamento nariai ir tokio ryškumo žvaigždės kaip „Oskaro“ savininkė Meryl Streep.

„Pjesė įtaigiai parodo kelią, kuriuo eidamos ir siekdamos taikos, kovodamos prieš korupciją, grumdamosis su smurtu prieš moteris, septynios drąsios moterys pasiekė reikšmingų visuomenės pokyčių“, – tikino JAV sekretorė Hillary Clinton.

Pjesė buvo sukurta bendradarbiaujant septynioms apdovanojimus pelniusioms dramaturgėms: Paulai Cizmar, Catherine Filloux, Carol K. Mack, Ruth Margraff, Gail Kriegel, Susanai Yankowitz, Annai Deveare-Smith ir „Vital Voices Global Partnership“ organizacijai, kurios tikslas per išskirtines moteris keisti daugelio žmonių gyvenimus ir paspartinti taiką bei klestėjimą jų bendruomenėse. Pjesės režisierė – garsi Švedijos dramaturgė, aktorė ir prodiuserė Hedda Krausz Sjögren, taip pat pelniusi ne vieną apdovanojimą.

Dokumentinė pjesė „Septynios“ remiasi asmeniniais dramaturgių pokalbiais su septyniomis moterimis, dalyvaujančiomis pasaulinės partnerystės tinklo „Vital Voices“ veikloje. Šioms moterims pavyko įveikti didžiules kliūtis ir nutiesti kelią reikšmingiems pokyčiams savo gimtosiose šalyse – Rusijoje, Pakistane, Nigerijoje, Šiaurės Airijoje, Afganistane, Gvatemaloje ir Kambodžoje.

Pjesė „Septynios“ – tai sceniniai skaitymai, pritaikyti įvairioms scenoms. Pjesė visiškai nereikalauja specialaus sceninio pasiruošimo, papildomų dekoracijų, žiūrovų dėmesys sulekiamas į dialogus, į moterų istorijas ir problemas.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų demokratiškų valstybių, vis dar pasitaiko nemažai pažeidimų žmogaus teisių srityje. Norėdama, kad Lietuvos gyventojai į tai atkreiptų dėmesį, Švedijos ambasada pristato projektą „Septynios“ ir mūsų šalyje. Projektas vykdomas bendradarbiaujant Švedijos institutui, Švedijos ambasadai, Hedda production AB bei vietos institucijoms. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs