Šį šeštadienį Maskvoje įvykusi vokiečių kūrėjų premjera sukvietė begalę nestandartinės teatrinės patirties pasiilgusių rusų ir miesto svečių. Bilietai į pirmąjį pasirodymų bloką, anot rusų kultūrinio žurnalo „Afiša“, buvo išpirkti per pirmąsias penkias jų platinimo dienas. Organizatoriai, atakuojami klausimų iš bilietų įsigyti nespėjusių, žada netrukus informuoti apie galimybę įsigyti bilietus į tolimesnius spektaklius.
„Labas, Vilniau – čia Stefanas ir Jorgas iš „Rimini Protokoll“, – vokiečių menininkų atsiųstame video kalba dviejų žmonių galvos greta elnio iškamšos, pakabintos fone ant sienos. Spektaklio režisierius Stefanas Kaegi šiame atsiųstame video įraše prisimena pernai „kovojęs“ su kunigu dėl galimybės spektakliui patekti į bažnyčią, tačiau šią kovą pralaimėjus, buvo atrastos kitos puikios Vilniaus vietos – spektaklio laimėjimai.
Skirtingus žemynus vienijanti teatrinė patirtis
Pernai Lietuvos žiūrovus su interaktyvaus pobūdžio teatru mieste supažindino Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“. Festivalio organizatoriai, sulaukę pageidavimų iš nespėjusių sudalyvauti „Remote Vilnius“ pasivaikščiojime, nuo gegužės vidurio suteikė antrą progą: iki birželio 28 dienos Vilniuje kasdien vėl galima išvysti ausinėmis apsiginklavusią vieno balso valdomą minią.
Berlynas, Lisabona, Avinjonas, Hanoveris, Ciūrichas, Bazelis, Viena, San-Paulas, Bangaloras, Sankt-Peterburgas, Lozana, Vilnius, Santjago, Gavras, Talinas, Antverpenas, Niujorkas, Milanas ir Maskva jau suvienyti panašios teatrinės patirties. Vilniuje spektaklis susilaukė išskirtinio žiūrovų dėmesio, teigiami įspūdžiai neaplenkė teatro ekspertų, kūrėjų ir kitos teatrinį gyvenimą sekančios publikos lūpų.
Gegužę spektaklyje „Remote Vilnius“ dalyvavo ir puikių įspūdžių neslėpė aktorius Paulius Tamolė: „Man patinka, kai teatras išeina už savo ribų, kai atsiranda kitas požiūris į mums įprastus dalykus. Atrodo, viskas išrasta, viskas seniai matyta: visokios vietos Vilniuje jau praeitos, o troleibusu važiuota šimtą kartu, bet reikia naujo, kitokio požiūrio ir įprasti daiktai virsta naujais“.