Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šimtmetį pasitikusiam teatrui – neįprasta Kauno dovana, kuri kasdien bus minima viešajame transporte

Profesionaliajam Lietuvos teatrui minint savo veiklos šimtmetį, Nacionalinis Kauno dramos teatras sulaukė nekasdieniško pasveikinimo. Vietoje tradicinio atviruko Kauno miestas įteikė kiek didesnio formato kelio ženklą. Tokį, kokiu šiomis dienomis buvo pažymėta viešojo transporto stotelė ties Kęstučio ir S.Daukanto gatvių sandūra. Garbingo jubiliejaus proga ji pakrikštyta būtent teatro vardu.
Kauno dovana Nacionaliniam Kauno dramos teatrui
Kauno dovana Nacionaliniam Kauno dramos teatrui / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno centre formuojasi teatrališka gatvė. Tokia mintis galėjo kilti ne vienam kauniečiui vykstant viešuoju miesto transportu. Atnaujinama Kęstučio gatve riedantys autobusai ir troleibusai įprastai pačiame jos gale stoja Muzikinio teatro stotelėje, – pranešimu spaudai informuoja Kauno miesto savivaldybė.

Nuo šiol keleiviai kiek anksčiau išgirs dar vieną garsinį pranešimą apie teatro vardu pavadintą sustojimą: vietoje anksčiau būdavusios S.Daukanto gatvės stotelės dabar puikuojasi Nacionalinis Kauno dramos teatras.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno dovana Nacionaliniam Kauno dramos teatrui
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno dovana Nacionaliniam Kauno dramos teatrui

Naujas viešojo transporto stotelės pavadinimas – kūrybiška Kauno miesto dovana šimtmetį mininčiam Lietuvos teatrui. Būtent Kaune 1920 metų gruodžio 19-ąją įvyko premjera. Čia parodytas pirmasis teatro spektaklis – Hermano Zudermano drama „Joninės“ (rež. Juozas Vaičkus).

Tiesa, pačioje veiklos pradžioje Lietuvių meno kūrėjų draugijos Dramos vaidykla vadintas šiandieninis Nacionalinis Kauno dramos teatras dalinosi viena scena su operos ir baleto artistais anuometiniame Miesto teatre (dabar – Kauno valstybinis muzikinis teatras) ir šiandieniniuose namuose įsikūrė tik 1959 m.

„Teatro scenoje neapsieinama be improvizacijos, netikėtumo, todėl norėjosi, kad ir sveikinimas šia solidžia šimtmečio sukakties proga būtų nekasdieniškas. Jei iki šiol Dramos teatro vardą dažniausiai galėjai pamatyti afišose ir iškaboje prie įėjimo, praeinant Laisvės alėja, tai dabar tūkstančiai žmonių viešajame transporte kasdien jį girdės gerokai iš toliau.

Tai ne tik simboliška, bet ir praktiška dovana, kuri pasitarnaus kaip nuoroda. Nuo šios stotelės iki teatro – visai čia pat. Džiaugsimės, jei tai paskatins dar daugiau žiūrovų keliauti į teatrų sales, kai tik bus atpalaiduoti karantino ribojimai. Geriau tegul meistriškai suvaidinta drama užpildo teatro sceną, nes kasdienybėje dramatiškų įvykių dabar ir taip netrūksta“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak mero, Nacionalinis Kauno dramos teatras užima itin reikšmingą vietą miesto ir visos šalies kultūriniame gyvenime. Be to, pats teatro pastatas yra vienas ryškesnių objektų naujai atgijusioje Laisvės alėjoje.

Teatro vadovams ir kūrybinei komandai V. Matijošaitis linkėjo įkvėpimo bei energijos pelnant publikos simpatijas visiems jau žinomu repertuaru ir jį vis praturtinančiais naujais spektakliais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs