„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Spektaklio „Apie ką visa tai?“ premjeroje – nuo G.Grajausko eilių iki buities poezijos

Rugsėjo 5 d. Kauno miesto kamerinis teatras drauge su Teatru P pristato spektaklio „Apie ką visą tai?“ premjerą. Dviejų jaunų teatro kūrėjų – Balio Ivanausko ir Artūro Dubakos sukurtas poetinis vyksmas jungs Gintaro Grajausko ir kitų Lietuvos poetų eiles, bei savo asmenines istorijas, o ant scenos netrūks komiškų situacijų, satyros bei asmeniško ryšio su publika, rašoma pranešime spaudai.
Spektaklis „Apie ką visa tai?“
Spektaklis „Apie ką visa tai?“ / Organizatorių nuotr.

Meilė G.Grajausko kūrybai

Poeto, dramaturgo ir prozininko G.Grajausko kūryba įkvepia savo savitu ir paprastu stiliumi, kuri spektaklio autorius įkvėpė dar prieš dešimtmetį, kuomet jie pradėjo rengti poezijos skaitymus.

„Mane sužavėjo jo ironija ir kandumas. Žinoma ir ta buitis. Poetika to, ką darome buityje, ar valgome ar einame į parduotuvę, ar sutinkame žmones. Paprastas pasaulis iš kurio ir susideda gyvenimas,“ – mintimis apie G.Grajausko kūrybą dalinasi B.Ivanauskas.

A.Dubaka įvardina ypatingą poeto eilėraščių struktūrą, kuri žavi: „Jo eilėraščiuose paskutinė eilutė viską apverčia, ir priverčia nusijuokti arba nustebti. Tokia trenkianti, kaip smūgis,“ – pasakoja A.Dubaka.

Spektaklyje „Apie ką visa tai?“ mozaikos principu sudėlioti bus ne tik G.Grajausko, bet ir kitų autorių – E.Sriogaitės, A.Žagrakalytės, D.Čepauskaitės ir I.Valantinaitės, eilėraščiai bei gyvos muzikos ir šokio intarpai.

Buities poezija

Kūrėjai laužo stereotipinį poezijos vakaro įvaizdį. Penki aktoriai – Emilija Jaujininkaitė, Eglė Špokaitė-Dapšienė, Justina Nemanytė bei patys spektaklio autoriai – A.Dubaka ir B.Ivanauskas, kvies patirti intymesnį santykį su poezija, kuomet eilėraščiai persipins su asmenininėmis istorijomis.

Anot kūrėjų, spektaklis „Apie ką visa tai?“ pasakos apie žmones, bėgantį laiką, mirtį ir prasilenkimus laike. Eilėraščiai spektaklyje virsta asmeninėmis aktorių istorijomis, žvilgsniais į gyvenimo fragmentus ir pustonius: kasdienišką buitį, švelnią vienatvę, kandumą, trapumą, chaotišką šamaniškumą, vaikiškumą ir filosofišką kontempliaciją.

Tai jau nebe pirmas poetinis vyksmas, kurį kuria B.Ivanauskas drauge su A.Dubaka. Pasirinktas raiškos būdas papildo poeziją ir suteikia jai dar vieną prasminį sluoksnį.

„Poezija tave pakelia į kitokią, šiek tiek nežemišką dvasios būseną. Tačiau, būti visą laiką toje būsenoje nėra labai natūralu, tad galiausiai reikia grįžti atgal į buitį. Su istorijomis ir buitimi mes bandome taip įžeminti viską, kad poezija taip ir neatsiskirtų nuo buities. Norime, kad žmogus nepasijaustų jog jis kažkur kitur pabuvo, o kad atrastų jog jo buityje irgi yra daug poezijos,“ – teigia A.Dubaka.

Prestižinis D.Tamulevičiūtės apdovanojimas

Spektaklio eskizas pernai buvo įvertintas Dalios Tamulevičiūtės scenos meno kūrinių konkurse. Konkurso organizatoriai siekia skatinti scenos meno kūrinių pagal klasikinę ir šiuolaikinę lietuvių literatūrą sukūrimą, scenos meno kūrėjų iniciatyvą ir meninę saviraišką bei stiprinti lietuvių literatūros ir teatro tarpusavio ryšius.

Abiems menininkams šis apdovanojimas yra svarbus jų kūrybos įvertinimas: „Teatrui P tai pirmas didesnis pripažinimas. Mes esame labai jaunas, neseniai susikūręs teatras. Mes kuriame tai, kas mums patinka ir gauname grįžtamąjį ryšį iš mūsų žiūrovų, bet D.Tamulevičiūtės apdovanojimas yra pirmas oficialus pripažinimas, kuris reiškia kad mūsų teatras yra teisingame kelyje. Esame labai dėkingi ir Kauno miesto kameriniam teatrui, kuris sutiko bendradarbiauti ir pagelbėti kuriant šį spektaklį,“ – džiaugiasi A.Dubaka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“