Šiuo metu pjesė yra repetuojama ir Niujorko Brodvėjaus teatre. Čia pagrindinius vaidmenis kurs Holivudo aktorius Jake‘as Gyllenhaalas (vaidinęs filmuose „Donis Darko“, „Kuprotas kalnas“, „Išeities kodas“) bei britų aktorė, dukart prestižinio teatro apdovanojimo „Oliver“ nugalėtoja Ruth Wilson. Spektaklio premjera Brodvėjuje numatyta sausio 13 dieną, o Vilniaus žiūrovai ją išvys savaite anksčiau.
Kiekvienas tikriausiai esame patyrę jausmą, kad kažkur tai jau mačiau, kad ir vėl išgyvenu analogišką situaciją, kad tai kažkoks „deja vu“. Kiekvienas galėtų prisiminti akimirkas, kai norėjosi sustabdyti laiką arba jį pasukti atgal ir viską pradėti iš pradžių, kiekvienam buvo kažkada kilęs klausimas – „kas būtų, jeigu..?“. Greičiausiai klausimų po spektaklio kils dar daugiau. Dalį jų bando atsakyti kvantinę fiziką tyrinėjantys mokslininkai, keldami įvairias teorijas, kuriomis paremtas ir Nick‘o Payne‘o pjesės siužetas. Iš pirmo žvilgsnio paprasta istorija apie tai, kaip Jis sutiko Ją virsta rimtu galvosūkiu. Buitiniai dviejų žmonių santykiai čia yra narpliojami per multivisatos teorijos prizmę, kurioje dabartis yra nuolat perrašoma.
Spektaklio kūrybinėje grupėje jau pripažinimą pelnę jauni kūrėjai. Režisierė Eglė Kižaitė debiutavo praėjusių metų tarptautiniame festivalyje „Tylos!“, o Druskininkų teatro festivalyje „Vasara“ laimėjo žiūrovų prizą už savo darbą „Atleisk jiems – jie nežino, ką daro“, kuris yra įtrauktas į Keistuolių teatro repertuarą.
Šiais laikais, kai cinizmas ir sarkazmas yra bendravimo ir saviraiškos etalonas, parodyti žmonėms itin intymią, asmenišką ir nuoširdžią istoriją yra didelis iššūkis.
Pagrindinius vaidmenis kuria aktorius Edgaras Žemaitis, šiuo metu dirbantis Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir Benita Vasauskaitė, viena iš teatro laboratorijos „Atviras ratas“ įkūrėjų ir aktorių, tris kartus apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“. Garso takelį spektakliui ruošia britų grupė „The Art Of Amputation“, scenografiją kuria jauna architektė Adelė Dovydavičiūtė, o aktorių stiliumi rūpinasi „Šarka. Daiktų kelionės“ drabužių parduotuvės įkūrėja, dizainerė Justė Kondratė.
„Daugumą kūrybinės komandos narių sutikau „Tylos!“ teatro festivalyje. Patiko jų požiūris į darbą ir drąsa. Mes nepriklausome jokiam teatrui ar prodiuserių kompanijai. Turime visišką kūrybinę laisvę, bet siekiame likti kuo arčiau tobulai parašytos Nicko Payne‘o pjesės, o ne ieškoti naujų išraiškos formų,“ – pasakojo spektaklio prodiuserė Aušra Paukštytė.
Režisierė Eglė Kižaitė pažymėjo, kad pjesė yra sudėtinga. „Šiais laikais, kai cinizmas ir sarkazmas yra bendravimo ir saviraiškos etalonas, parodyti žmonėms itin intymią, asmenišką ir nuoširdžią istoriją yra didelis iššūkis. Šiame spektaklyje šokiruoja atvirumas, visų pirma – sielos atvirumas, o ne keiksmažodžiai ar nuogas kūnas, kaip tapo įprasta teatre. Kartais net suabejoju, ar žiūrovas Lietuvoje tokiam atvirumui yra pasiruošęs,“ – svarstė režisierė.