Pasak spektaklio kūrybinės grupės, lietuviams spektaklis „pi er kvadratu“ – pirmasis susitikimas su dramaturgu Josifu Brodskiu. Tik Nobelio premijos laureato talentas čia pasireiškia ne poezijos, o nenuglaistyta, aštria prozos kalba. Pjesės vertimo autorius – poetas Gintaras Patackas.
Ribinių situacijų vergai
„pi er kvadratu“ yra spektaklis apie žmogaus egzistenciją, kvietimas gilintis į laiko ir erdvės begalybę, apmąstyti gyvenimą ir mirtį. Tai – siekis perteikti žiūrovui, jog visa tai, kas vyksta aplink mus, egzistuoja ne erdvėje, o mumyse.
Spektaklis skiriamas J.Brodskio 70-mečiui. Nobelio premijos laureato talentas kūrinyje atsiskleidžia ne poezijos, o prozos kalba.
Spektaklyje veikia du personažai: Tulijus ir Publijus, nežinia už ką nuteisti ir kalintys iki gyvenimo pabaigos.
Kūrinyje apstu ekscentriškų, provokuojančių situacijų ir nesusipratimų. Talentingai žongliruodami žodžiais, aktoriai eksponuoja kraštutines gyvenimo situacijas, apnuogina žmogaus protą ir sielą. Jų dialogai pilni kaliniams būdingo žargono, tačiau tai ne tik stulbina ir trikdo. Toks kalbėjimas – būdas nuvesti žiūrovą į teritoriją, kur sieja tie patys troškimai, jausmai ir panašios nesėkmės.
Spektaklio herojus įkūnija du žinomi aktoriai – klaipėdietis Vytautas Anužis (Publijus) ir kaunietis Petras Venslovas (Tulijus). Spektaklį režisavęs Artūras Šimonis yra ir jo dailininkas, kompozitorius – Antanas Jasenka.
Pirmasis spektaklis atvedė į naują
Kūrybinės grupės bendradarbiavimas prasidėjo 2003 metais, kuriant Fiodoro Dostojevskio romano „Idiotas“ sceninę versiją „Idioto mišios“, kuri buvo gerai įvertinta festivaliuose Kaune ir Klaipėdoje, atstovavo Lietuvai tarptautiniuose teatro festivaliuose Taline ir Stambule. Spektakliui „Idioto mišios“ muziką kūrė A.Jasenka, scenografiją – A.Šimonis, kunigaikštį Myškiną vaidino P.Venslovas, Rogožiną – V.Anužis.