„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniaus vasaros teatro mokykla atveria duris profesionalams

Rugpjūčio 1–6 dienomis sostinėje veiks pirmoji Vilniaus vasaros teatro mokykla, kurios tikslas – suburti teatro profesionalus ir pedagogus intensyviai profesinio tobulėjimo savaitei.
Spektaklio „Remote Vilnius“ akimirka
Spektaklio „Remote Vilnius“ akimirka / D. Matvejevo nuotr.

Kursų dėstytojai, atvyksiantys iš penkių Europos šalių, atstovauja skirtingoms teatro srovėms ir mokykloms. Teatro mokyklos rengėjai, menų agentūra „Artscape“ ir Lietuvos nacionalinis dramos teatras, kviečia dalyvius į užsiėmimus registruotis jau dabar, nes darbas vyks nedidelėse grupėse, ir dalyvių skaičius – ribotas.

Vilniaus vasaros teatro mokykla – projektas, skirtas pažindinti teatro srityje dirbančius profesionalus (ne tik aktorius, režisierius, bet ir scenografus, dramaturgus, prodiuserius, teatro pedagogus ir kt.) su naujausiomis Europos teatro tendencijomis, metodais, instrumentais.

Pasak LNDT generalinio direktoriaus, Martyno Budraičio, tokio masto edukacinio renginio, skirto įvairių sričių teatro kūrėjams ir orientuoto į aktualų ir kolektyvinės kūrybos principu kuriamą teatrą, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre dar nebuvo. Projektą inicijavusios menų agentūros „Artscape“ direktorės Aistės Ulubey nuomone, šis projektas – tai puikus pavyzdys, kai sutelkusios jėgas valstybinio ir nevyriausybinio sektorių organizacijos, sprendžia teatro lauko problemas.

Teatro mokykla išsikėlė tikslą ypatingą dėmesį skirti įvairioms taikomojo, dokumentinio ir kolektyvinės kūrybos teatro kryptims, o šių metų mokyklos ašis – įvietinto (angl. site-specific) ir įtraukiančio (angl. immersive) teatro kūrimo specifika.

Mokyklos rengėjai džiaugiasi, kad į renginį noriai sutiko atvažiuoti vienos garsiausių ir seniausiai tokį teatrą kuriančių trupių „Rimini Protokoll“ (Vokietija) atstovai Helgard Haug ir Jörgas Karrenbaueris. Berlyniečių trupė „Rimini Protokoll“ – 2000 m. susibūrusi režisierių ir dramaturgų komanda, kurios kūrybinės veiklos epicentras – nuolatinis naujų teatro instrumentų vystymas ir siekis pasitelkus teatrą atskleisti neįprastas tikrovės perspektyvas.

Miriam Dalsgaard nuotr./ „Rimini Protokoll“ įkūrėja Helgard Haug
Miriam Dalsgaard nuotr./ „Rimini Protokoll“ įkūrėja Helgard Haug

Teatro mylėtojams Lietuvoje bene geriausiai žinomas šių kūrėjų projektas – „Remote Vilnius“, kurio premjera įvyko „Sirenų“ festivalyje 2014 m. Tarp daugybės „Rimini Protokoll“ apdovanojimų – ir prestižinis Europos teatro prizas „Naujosios realybės” kategorijoje.

Intensyviame „Rimini Protokoll“ trijų dienų seminare kūrėjai kviečia patyrinėti ryšius tarp žmonių, vietų ir tapatybės, taip pat pasigilinti į teatro projektų kūrimo viešose erdvėse specifiką.

Teorinį taikomojo teatro įvadą pristatys lektorė iš Jungtinės Karalystės Goldsmithso Londono universiteto Sue Mayo. Dvi dienas vyksiančiuose seminaruose ji ne tik supažindins su taikomojo teatro istorija ir apžvelgs esamas taikomojo teatro kryptis, bet ir įtrauks dalyvius į praktines užduotis, diskusijas, drauge išbandys ir aptars aplinkos tyrimo ir medžiagos spektakliui rinkimo metodus.

Kompozitorius ir režisierius Theodoris Abazis, Atėnų nacionalinio dramos teatro meno vadovas ir teatro pedagogas, į Lietuvą atvyksta pirmą kartą. Pasak svečio, lietuviškas teatras jam pažįstamas iš režisieriaus Cezario Graužinio darbų, o šiuo metu T. Abazis Atėnų Epidauro festivaliui drauge su režisieriumi Rimu Tuminu kuria spektaklį „Karalius Oidipas“. Lietuvos teatro profesionalams Abazis parengė improvizacinių vaidybos technikų seminarą, kurio metu bus gilinamasi į daugiasluoksnius ryšius tarp muzikos ir teatro bei tų ryšių panaudojimą vaidmenų ir spektaklių kūrime.

Dar vienas teatro mokyklos lektorius – italų aktorius ir režisierius Alessandro Cavoli yra unikalus tuo, jog savo karjerą pradėjo kaip profesionalus sportininkas. Jis teigia, jog esama labai įdomių jungčių tarp judesio sporte ir teatre, ir tam tikros profesionalaus sporto technikos yra itin naudingos bei reikalingos teatralams. Judesio ir neverbalinio teatro instrumentai yra Alessandro Cavoli, Rigodon teatro įkūrėjo ir meno vadovo, sritis. Dėstytojas tvirtina, kad šis seminaras bus naudingas ne tik profesionaliems aktoriams, bet ir teatro pedagogams, dirbantiems su vaikais, jaunimu, neįgaliaisiais.

Vilniaus vasaros teatro mokykla vyks Lietuvos nacionaliniame dramos teatre rugpjūčio 1–6 dienomis. Kursai mokami: vieno kurso kaina – 20 eur, renkantis du kursus – 30 eur, tris kursus – 40 eur; nuolaidos taikomos studentams ir LNDT aktorių trupei. Išsamesnė informacija dalyviams ir registracija – el. paštu giedre@artscape.lt. Išsamiau apie mokyklą – svetainėse www.artscape.lt irwww.teatras.lt. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs