Performansas sukurtas „Šventojo pavasario” motyvais, o dar viena jo rodymo proga tapo vieno įtakingiausių XX a. kompozitorių Igorio Stravinskio 50-osios mirties metinės.
Anot L.Žekevičiaus, šokis anksčiau buvo rodomas po pirmojo karantino atlaisvinimų Vilniaus universiteto didžiajame kieme.
„Šį kartą galvojome, kaip galėtume atiduoti duoklę pačiam miestui, kuriame mes kuriame. Be to, žinojome, kad pritraukti žiūrovų pačiam spektakliui kol kas bus sudėtinga“, – pasakojo jis.
A.Gudaitė ir L.Žekevičius 15min pasakojo apie iniciatyvą „Grow Air“, susijusią su viešųjų erdvių įveiklinimu, atnaujinimu. Savo kūrybinėmis iniciatyvomis jie siekia pritraukti remėjus, kurie padėtų pagyvinti miestą.
Neseniai Moniuškos skvere buvo pristatytas litvako Samuelio Bako garbei įkurtas kelias. Ar tai kažkaip susiję su „Low Air“ iniciatyva?
Anot L.Žekevičiaus, tai dar vienas reikšminis sluoksnis. „Apie šią iniciatyvą sužinojome žiniose. Mus tai nustebino ir kartu nudžiugino, nes, būdamas jaukus ir nedidelis, pačiame miesto centre esantis Moniuškos skveras tampa kultūriniu traukos centru“, – pridūrė.
„Anksčiau ten stovėjo senos sūpuokles, tad mes su Renata Mikailionyte suradę partnerius atnaujinome jas, pasodinome naujus augalus, medelius“, – pasakojo choreografas.
Be to, A.Gudaitės teigimu, projektas „Grow Air“ skirtas ne tik skverelio atnaujinimui, šokio teatro žadinimui, bet ir jaunosios kartos pristatymui:
„Mes viso karantino metu tiek nuotoliniu būdu, tiek karantino atlaisvinimų metu repetavome naują šokio spektaklį. Anksčiau „Šventasis pavasaris“ VU kieme buvo rodomas su senąja trupe, o dabar pagalvojome, kad simboliška šį darbą perkelti į Moniuškos skverą su tam tikra improvizacine interpretacija.“