Anot tyrėjų, tokio statinio krūvio surinkimui gali būti naudojamas 1885 m. Oliverio Hesvydo atrastas elektretas – kieta izoliacinė ar dielektrinė medžiaga, kuri yra įgyjusi ilgalaikę elektrostatinę poliarizaciją ir savo poveikiu panaši į nuolatinį magnetą.
Anot jų, sutelkti dėmesį į tokių kaip šis alternatyvių ir atsinaujinančių šaltinių paiešką – labai svarbu, o iš jų gauta energija galėtų būti panaudota pakankamai plačiai, t.y. Bet kur, kur galėtų būti panaudota elektra. O norint suprasti, apie kokius resursus kalbame, tereikia įsivaizduoti, jog surinkus ir panaudojus visų per dieną trenkiančių žaibų energiją – 50 vatų elektros lemputė galėtų šviesti apie pusketvirto amžiaus.
Kauno technologijos universiteto tyrėjai rugsėjo 23 d. demonstruos žaibus, įdomiuosius eksperimentus ir surengs daugybę kitų įtraukiančių renginių. Kauno technologijos universiteto Panevėžio institutas visus „Tyrėjų nakties“ dalyvius kviečia apsilankyti „Žiniuko pasaulyje“, kuriame bus galima susipažinti su fizikos, mechanikos ir automatikos reiškiniais, o po paskaitos apie žaibo, vėjo bei šviesos sandarą sudalyvauti praktiniame demonstravime!
Lietuvos energetikos institutas Kaune pristatys aktualiausius tyrimus susijusius su su šalies energetikos raida, daugiabučių renovavimu, alternatyvios energetikos priemonių diegimu, šildymo sistemų pasirinkimu ir kt. Tikimasi, kad šios paskaitos ne tik padės populiarinti energetiką kaip mokslinių tyrimų sritį, bet ir prisidės prie praktinės energetikos socializacijos.
Daugiau informacijos apie „Tyrėjų naktis“ renginius www.tyrėjųnaktis.lt ir http://www.facebook.com/pages/Tyrėjų-Naktis/.
„Tyrėjų naktį“ rengia Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su Kauno technologijos universitetu, Klaipėdos universitetu, Lietuvos energetikos institutu, Socialinių inovacijų institutu, Šiaulių universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universitetu.