Kodėl apskritai verta investuoti į meną? Pasak S.Baliuckaitės, nebūtinai visi turi tapti meno kolekcionieriais, meno kūriniu galima pasipuošti namus ir tiesiog pasimėgauti jo teikiama emocine verte: „Labai daug meno kolekcionierių pirmiausia vadovaujasi emocija, todėl svarbiausia, kad pasirinktas meno kūrinys patiktų. Kartais originalus, vienetinis meno darbas kainuoja tiek pat, kiek fototapetas ar sofa. Bet menas namuose sukelia visiškai kitą emocinę vertę. Tad nebūtina kaupti meno kūrinių kolekciją, galima išsirinkti kūrinius sau, namams, biurui ir tiesiog jais džiaugtis.“
S.Baliuckaitė teigia, kad visos „ArtVilnius’17“ dalyvaujančios galerijos, kurias atrinko profesionali komisija, yra vertos dėmesio. Tačiau ji iš 55 tarptautinių galerijų išskyrė savo subjektyvų septintuką, į kurį pateko Latvijos ir Estijos galerijos, prancūzai „Nivet-Carzon“ ir dvi Lietuvos galerijos.
Estijos fotografijos sąjungos įkurta galerija „Foku“ į „ArtVilnius’17“ atveža dvi įdomias fotografes: Tanja Muravskaja ir Anna-Stina Treumund. Pastaroji – viena pirmųjų Estijos menininkių viešai paskelbusių apie savo homoseksualumą, ši tema yra pagrindinė A.S.Treumund fotografijų ašis.
Prancūzai „Nivet Carzon“ šį kartą mugėje užsimos galingai ir pristatys kuratorinę ekspoziciją „Hotel Europa“, kurioje dalyvaus net 33 užsienio menininkai. Ekspozicijoje įvairias medijas atstovaujantys menininkai nuo tapybos, videomeno ir performanso per savo asmenines istorijas mobilizuos europietišką mentalitetą. Lankytojai turės galimybę konsultuotis ne tik su kuratoriumi bet ir su menininkais, kurių gausus būrys atvyks į Vilnių.
Viena seniausių privačių galerijų Estijoje, dvidešimt metų gyvuojanti Talino „Haus gallery“ mugėje dalyvauja pirmą kartą ir pristatys garsius, tarptautinėje meno rinkoje pripažintus estų menininkus: Maarit Murka, Alice Kask, Augustas Künnapu, Maria Sidljarevitš ir Juss Piho. Ypač galima išskirti tapytoją, instaliacijų kūrėją Maarit Murką, kurią drąsiai galima vadinti viena garsiausių Estijos jaunųjų menininkių.
Aktyviai meno mugėse dalyvaujanti Kauno galerija „Meno Parkas“ stende pristatys tris menininkus: Rosandą Sorakaitę, Patricija Gilytę ir Povilą Ramanauską. R.Sorakaitė tapo praėjusį rudenį vykusio konkurso „Jaunojo tapytojo prizas 2016“ nugalėtoja, jos kūriniai rugsėjį buvo pristatyti Londono galerijoje „Saatchi Gallery“ vykusioje mugėje „Start“.
Su Rygoje esančia „Māksla XO“ galerija mugės lankytojai jau puikiai pažįstami. Prestižinė, nuolat tarptautinėse mugėse dalyvaujanti Latvijos galerija „ArtVilnius“ mugėse jau yra pristačiusi tokius garsius menininkus kaip Kaspars Podnieks, Kristaps Gelzis, Ieva Iltnere ir kt. Šiemet lankytojus turėtų ypač sudominti jaunos menininkės Magone Boleiko fotorealistinė tapyba.
Jaunąją lietuvių tapytojų kartą atstovaujanti „The Rooster Gallery“ kasmet meno mugėje sulaukia didelio pirkėjų susidomėjimo. Šiemet „ArtVilnius’17“ jie nustebins nestandartiniu ekspozicijos pateikimu, kuriame pristatys Kristinos Ališauskaitės, Auksės Miliukaitės, Adomo Danusevičiaus, Eglės Karpavičiūtės, Vitos Opolskytės ir Andriaus Zakarausko kūrinius.
Meno ir mokslo sklaidą bei formas vystanti nauja Rygos galerija RIXC priklauso to pačio pavadinimo meno ir mokslo centrui. Jo įkūrėjai menininkai Rasa Šmite ir Raitis Šmitsas kartu su menininkais Rihards Vitolsas bei Daina Taimina į mugę atveža ypač įdomią meno ir mokslo simbiozę.
„ArtVilnius’17“ meno projektų vadovė S.Baliuckaitė pataria, kad lankytojai, rinkdamiesi meno kūrinius, pasikliautų ne tik savo intuicija, bet ir drąsiai klaustų patarimo galerininkų. „ArtVilnius‘17“ vyks birželio 8-11 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, daugiau informacijos: www.artvilnius.com.