Kaip rašė „The Art Newspaper“, dar balandžio pabaigoje nesutinkantys su idėja rinkosi į protestą prie Kalifornijos meno muziejaus.
Tuo metu buvusi šio muziejaus direktorė Elizabeth Armstrong žiniasklaidai teigė, kad šis M.Monroe atvaizdas yra „nostalgija prisidengianti mizoginija“. Jos požiūriu, tai pasenusi fantazija arba kelių vyrų, prisimenančių „senas geras dienas Holivude“, iliuzija, rašoma leidinyje.
Tačiau protestai bei peticijos situacijos nepakeitė.
„The Art Newspaper“ taip pat aprašė atidarymo ceremoniją, vykusią sekmadienio naktį. Joje dalyvavo savivaldybės nariai, tačiau nė vienas Palm Springso meno muziejaus vadovybės narys nepasirodė. Paskutinieji keturi muziejaus vadovai taip pat viešai nesutiko su sprendimu iškelti skulptūrą šio muziejaus apylinkėse.
Vienas iš teigiamai balsavusių savivaldybės narių argumentų buvo turizmas – jų požiūriu, M.Monroe atvaizdas turėtų tai paskatinti.
Los Andželo meno kritikas, už tai pelnęs prestižinį Pulitzerio prizą Christopheris Knightas, sužinojęs apie sprendimą, teigė, kad šis Holivudo aktorės skultpūros iškilimas yra įžeidimas „Pride“ mėnesiui, rašoma „LA Times“. Pasak jo, mizoginija yra viena iš homofobijos ir transfobijos priežasčių.
„Didžiulė, 26 pėdų dažyta skulptūra, pastatyta vidury miesto centro, dabar vilioja lankytojus. Tikslu tapo pasivaikščiojimas tarp išsiskėtusių moters kojų, galimybė pažvelgti po jos plazdančia suknele ir pakikenti iš jos kelnaitėmis uždengto tarpukojo. Arba dar geriau – nufotografuoti jį ir pasidalyti savo socialiniuose tinkluose <...>“, – „LA Times“ rašo kritikas.