Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Architektūros fondas – Londono architektūros festivalyje: nagrinės kolektyvinės vaizduotės temą

Visą birželio mėnesį vykstančiame Londono architektūros festivalyje dalyvaus ir lietuviai. Jau šį šeštadienį didžiausiame pasaulyje architektūros festivalyje Architektūros fondas kartu su Lietuvos kultūros atašė pristatys hibridinę performansų, diskusijų ir pokalbių programą, kurioje nagrinės kolektyvinės vaizduotės temą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Architektūros fondas
Architektūros fondas / Jurgos Žukaitytės nuotr.

Nuo 2004 metų organizuojamas Londono architektūros festivalis jau tapo didžiausiu pasaulyje kasmetiniu architektūros festivaliu ir pritraukia šimtatūkstantines auditorijas. Nors dėl pandemijos 2020 metų festivalis buvo priverstas persikelti į virtualią erdvę, šiemet jis grįžta su gyva ir įvairia viešų renginių Londone programa. Šiemet festivalis nagrinės rūpesčio ir globos (angl. care) tematiką. Didžioji dalis renginių yra nemokami, o juos organizuoja festivalio komanda, kartu su architektais, dizaineriais, lyderiaujančiomis kultūros įstaigomis ir akademinėmis institucijomis, menininkais ir kitais kūrėjais.

Šiais metais, bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, prie festivalio programos pirmą kartą jungiasi ir Architektūros fondas bei kviečia visus į spekuliatyvią kelionę po mūsų kolektyvias urbanistines ateitis. Rūpesčio ir globos diskursų kontekste, Architektūros fondo programa nagrinės kolektyvinės vaizduotės temą ir jos svarbą. Individualizmo kultūros plėtros priešakyje, renginys primins, jog kolektyvinė vaizduotė turi potencialą skatinti bendruomeniškumą ir įvairovę mūsų visuomenėse ir miestuose.

Pristatoma hibridinė programa „Kolektyvinė vaizduotė: spekuliuojant miestų ateitis Vilniuje ir Londone“ vyks ir gyvai, ir virtualiai. Didžioji programos dalis – visos dienos trukmės radijo transliacija, kurioje galėsite išgirsti įvairius pokalbius, diskusijas, lauko įrašus, muziką ir kitus garsinius eksperimentus iš Vilniaus ir Londono. Transliacijos programą įkvėpė įvairūs Architektūros fondo organizuoti projektai, susiję su kolektyvine vaizduote. Transliacijoje dalyvaus „Sensing Urban Matter“ programos kuratorė Viktorija Šiaulytė, „Regeneracija [ir jos įtampos]“ programos kuratorius Tautvydas Urbelis, „Building Narratives“ programos kuratorius Justinas Dūdėnas kartu su menininku ir landšafto architektu Will Jennings, tęstinio Architektūros fondo Eksperimentų platformos projekto „Neofuturistiniai pasivaikščiojimai“ kuratorės Aušra Česnauskyte ir Goda Verikaitė bei menininkai Kipras Dubauskas ir Artūras Čertovas. Jau šį šeštadienį, birželio 26 d., 13–18 val. Lietuvos laiku, programą transliuos renginio partneris „Palanga Street Radio“ adresu palanga.live.

Aušros Česnauskytės ir Godos Verikaitės iliustracija/„Neofuturistiniai pasivaikščiojimai“
Aušros Česnauskytės ir Godos Verikaitės iliustracija/„Neofuturistiniai pasivaikščiojimai“

Gyvoji programos dalis – „Neofuturistiniai pasivaikščiojimai“ vyks tą pačią dieną, 15 val. vietos laiku, Londono „Nine Elms“ ir „Vauxhall“ rajonuose. Tai performatyvus renginys, kviesiantis įsivaizduoti mūsų miestus, kaip didžiules gyvas ekosistemas, kur visi yra vieni nuo kitų priklausomi. Kviesdamos žvelgti į dviejų miesto kontekstų Londone ir Vilniuje ateitį, renginio sumanytojos, Aušra Česnauskytė ir Goda Verikaitė, pabrėžia kolektyvinio svajojimo procesą, kaip įrankį atgaivinti mūsų santykį su miesto aplinka.

Programą įgyvendinti padeda Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos kultūros taryba, „Palanga Street Radio“ ir „Sonic Vilnius“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais