TAIP PAT SKAITYKITE: 30+ rudens sezono renginių, kuriuose verta apsilankyti
Pasinaudodama „Atletikos“ galerijos – buvusios mokyklos sporto salės – interjero specifiškumu, P.Pukytė interaktyviomis instaliacijomis iš „rastų“ daiktų bei videotekstais iš „rastų“ žodžių tęsia „manipuliuojamo dalyvavimo“ ir socialinių stereotipų meninį tyrimą, kurio ėmėsi jau prieš du dešimtmečius tokiais įvietintais kūriniais kaip „Geismų troleibusas Nr. 3“ (1999 m., projekte „Identifikacija“), „Įtarimas vonios spintelėje“ (1999 m., projekte „Butas’99“) ir kitais.
Pradėjusi nuo privatumo ir viešumo sukeitimo vietomis, šioje parodoje socialinį elgesį Pukytė dekonstruoja per asmeninio veiksmo ir kolektyvinės atsakomybės, kolektyvinio veiksmo ir asmeninės atsakomybės, istorijos ir kasdienybės, inercijos ir pasirinkimo, aktyvaus ir pasyvaus dalyvavimo susidūrimą. Kas yra alternatyva, ar ji egzistuoja? Kuo skiriasi pasirinkimo laisvė nuo laisvės iliuzijos? Ką reiškia būti įstrigusiam – vietoje, laike, tapatybėje, sociume, taisyklėse, istorijoje? Kaip ir kuo mes esame post-, o kuo jau kiti, nauji?
Čia yra įėjimas ir/ar išėjimas, monologas ir/ar dialogas, „naujo rytojaus“ pažadas ir jo feikinis-farsinis pasikartojimas, himną groti verčiančios sovietmečio beprotnamio grotos, kaip „nekalto“ veiksmo (ne?)išvengiamas pakartojimas, simbolinis vidurio linijos peržengimas, mitinis indų dužimas, drebantis krištolas, nepastebimai persikėlęs iš „nepriklausomų“ į „sovietines“ ir vėl į „nepriklausomas“ sekcijų lentynas – kaip naujo atsiradimo (ne?)galimybė ir „švelnios“ agresijos pa(si)kartojimo trivialus lengvumas.
P.Pukytė, menininkė, rašytoja, kultūros komentatorė, parodų kuratorė, gimė Vilniuje, studijavo Vilniaus dailės akademijoje ir Karališkajame meno koledže Londone. Gyvena ir dirba Londone ir Vilniuje. Kuria įvietintas intervencijas ir instaliacijas, judantį ir nejudantį vaizdą bei konceptualius projektus. Rašo eksperimentinę literatūrą ir dramaturgiją. Savo tarpdisciplininėje praktikoje Paulina Pukytė naudoja įvairias apropriacijos ir perdirbimo strategijas, jos kūrybai būdingas inter- ir meta-tekstualumas.
Atidarymas rugsėjo 9 d. nuo 18 val., paroda veiks iki 21 val.
Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
TAIP PAT SKAITYKITE: 30+ rudens sezono renginių, kuriuose verta apsilankyti